Město jako vystřižené z filmu Mad Max se nachází na planinách australského kontinentu. Jeho vznik se datuje do období po velké krizi omnics, kdy konflikt mezi lidmi a omnics dosáhl svého vrcholu. Místní vláda a úřady se rozhodly nestabilní situaci řešit darováním části území kolem omnia, neboli továrny na výrobu omnics, právě této menšině. Okolní planiny však nebyly neobydlenými oblastmi, ale své pozemky zde mělo i mnoho farmářů a obyvatel. Ti byli proti vlastní vůli vyhnání ze svých domovů, což je přimělo zformovat se a utvořit společenství motivované odporem vůči omnics. Mezi postiženými byl i farmář Mako Ruthledge, známý též jako Roadhog. Nespokojenost usedlíků vyústila až v úspěšný útok na omnium, na jehož základech vystavili město Junkertown.

V čele odbojné společnosti navzdory její surovosti stojí žena. The Queen, jak ji nazývají, si získala respekt bojem v gladiátorských zápasech proti omnics a zápasech v robotech. Místem těchto skoro až sebevražedných soubojů je tzv. Srap Yard, kam se útočící tým snaží dotlačit payload.

Junkertown je klasická escort mapa, začínající před hradbami města a postupně pokračuje až na zmíněný Scrap Yard nebo také česky šrotiště.

A na závěr to nejdůležitější. Nová mapa se ukáže již 19. září!

Zkoušeli jste Junkertown na PTR?