League of Legends obsahuje opravdu velkou spoustu skinů. Mnoho z nich se již nedá koupit. Před časem se ovšem Riot rozhodl různými způsoby některé z nich opět zpřístupnit. Dnes je pořídíte při různých akcích a na některé dokonce nepotřebujete ani RP. Pojďme se podívat na některé z nich.

Za dobré chování skin zdarma

Existují dva skiny, které nyní můžete získat z kapsule honoru 5. úrovně. Jedná se o Grey Warwicka a Medieval Twitche. Oba skiny vám zároveň odemknou i postavu, pokud ji nemáte. Tato dvojice skinů se dala sehnat již dříve. Museli jste ovšem pozvat přátele do hry. Tento pozvánkový program Riot již před lety ukončil. Popularita hry od té doby stoupla a celý způsob se dal lehce zneužít.

Grey Warwick Medieval Twitch

Oživení nejstarších vzácných skinů

V Americe se několikrát do roka koná výstava zvaná PAX. Zde herní studia prezentují svůj obsah jak ostatním vývojářům, tak hráčům. Při této příležitosti Riot rozdával velice limitované PAX skiny. Jedním z nejznámněších je PAX Sivir. Ta se dala sehnat jen při konání PAXu v roce 2011. S příchodem Looting systemu se Riot rozhodl tento skin přivést zpět. Aby majitelé původního skinu nebyli naštvaní, získala nová verze malinko jiné barvy a odlišné jméno. Vznikla tak Neo PAX Sivir, kterou jste mohli pořídit po omezenou dobu za 10 Gemstonů.

Pax Sivir Neo Pax Sivir

Další případ představuje Championship Riven. Jednalo se o první Championship skin vydaný k Worlds v roce 2012. Relativně levný skin (975 RP) byl v dané době opravdu krásný. Pozdějí se zjistilo, že narozdíl od ostatních Championship skinů se tento ve své původní podobě nevrátí. Riot po letech změnil názor a již v průběhu roku 2015 se nechali vývojáři slyšet, že bude skin po čtyřech letech od uvedení znovu k dispozici. A tak se také stalo v roce 2016. Původní skin získal novější a detailnější textury, animace, korunku a speciální rámeček do načítací obrazovky. V obchodě jste si mohli pořídit verzi Championship Riven 2016. Ta nemá některé animace, korunku ani rámeček.

Championship Riven Championship Riven 2016

Stačí modrá esence

Poslední skin, který si dnes představíme, je opět na Warwicka. Je jím konkrétně Urfwick. Původně se tento skin jmenoval Urf the Manatee. Jednalo se o aprílový vtip a Riot upraveného Warwicka nacenil na 5 000 RP. Poté snížil cenu na 500 RP a nakonec na 50 RP. Peníze utržené za skin putovaly na charitu. O několik let později, mimo jiné i po reworku samotného Warwicka, se skin vrátil. Dá se pořídit zpravidla dvakrát ročně v obchodě za modrou esenci. Musíte si ovšem připravit pořádně tučnou částku - 150 000 modré esence.

Urf the Manatee Urfwick

Existuje samozřejmě více skinů, které z obchodu zmizely a později se vrátily. Které z nich vás zajímají? Napište nám do komentářů zde u příspěvku, nebo na Facebooku. Na ty nejlepší z nich se podíváme příště.


Věděli jste, že...?

  • Pouze Phantom Karhus se dá sehnat za 460 RP bez slevy.
  • Nejlevnější samostatné skiny jsou Golden Alistar, Assassin Master Yi a White Mage Veigar, všichni za 390 RP.
  • Championship skiny se dají pořídit pouze při probíhajících Worlds. Původně tyto skiny stály 975 RP, poslední dva ale zdražily na 1350 RP.
  • Od roku 2015 Riot vydává hned 6 skinů pro tým, jenž vyhrál Worlds. Skin tak získá i náhradník.
  • Ve hře můžete najít skiny, které odkazují na olympijské hry, mistrovství světa ve fotbale, nebo třeba na samotný Riot.