Nezdar Teamu Liquid i velký comeback dua Bjergsen a Doublelift. Základní část LCS je za námi a poslední tři dny nabídly několik napínavých duelů. Kdo si zajistil místo v playoffs?

Souboj o postupové pozice

Dohrávka základní části LCS trvala tři dny a zraky diváků se upíraly na dva souběžně probíhající souboje. Ten první probíhal mezi Cloud9 a FlyQustem, přičemž jeden z celků si měl zajisti první místo v tabulce. O dost zamotanější boj probíhal na čtvrté až osmé pozici. O postup do playoffs se totiž pralo několik týmů a pro dva z nich zde nebylo místo.

Nejhorší startovací pozici měli Team Liquid. Celek postavený okolo korejských hráčů sice zvládl duel proti Dignitas, následně ale tým zaváhal se CLG, což víceméně rozhodlo o nepostupu.

Trojice TSM, CLG a 100 Thieves se prala o dvě další postupová místa. 100 Thieves v přímém duelu s TSM hned ukázali, kdo má v šatníku pořádnou řadu trofejí. Dvojice Doublelift a Bjergsen úřadovala a připsala si výhru. Šance TSM pak zpečetila výhra CLG nad TL. Teoretické šance byly pryč.

Jenže zde jízda těchto týmů nekončila. 100 Thieves si připsali tři výhry a díky velkému zaváhání Golden Guardians a špatným výkonům EG (celek má Covid a hraje z domova) šli do tiebreakeru. Finální skóre 5:0 za tři dny katapultovalo Doublelifta nejen na třetí místo v tabulce (ze sedmého), slavný marksman si zároveň připsal ocenění MVP týdne. TSM a Team Liquid tak mají po jarním splitu, spolu s Immortals a Dignitas.

Dva duely prvních týmů

FlyQuest a Cloud9 se utkali hned ve středu večer a vítězně z tohoto klání vzešli mráčci. Avšak překvapivé zaváhání Blaberova týmu proti CLG nahrálo na odvetu v tiebreakeru, který se konal v sobotu v noci. Zde úřadoval Berserkerův Draven, který se zřejmě chtěl vyrovnat svému oponentovi Princovi. Ten o den dříve slavil pentu proti TSM. Cloud9 tak berou první místo, FlyQuest druhé.

Playoffs odstartují zápasy v upper bracketu. První nastoupí FlyQuest proti 100 Thieves, v pátek pak Cloud9 proti CLG. Na poražené celky čekají GG a EG v losers’ bracketu.