Po 54 dnech jsme se dočkali. Přesně před tolika dny se totiž odehrál zatím poslední zápas LEC, jednalo se o finále jarního splitu v Rotterdamu. Nyní se kolbiště přesouvá zpět do LEC studia v Berlíně a my se tak můžeme těšit na další týdny strávené sledováním nejlepší LoL ligy v Evropě! 

S letním splitem začíná jízda, která má jediný cíl – dostat se na Světový šampionát, který se letos bude pořádat v Evropě! G2 Esports si mezinárodní slávu vyzkoušeli již pár týdnů nazpět, kdy se partě kolem Capse podařilo vyhrát Mid Season Invitational. Na co dalšího se ovšem můžeme kromě G2 Esports v LEC těšit? 

Mladá evropská krev i známé korejské tváře

Jarní split se spoustě týmů nevydařil podle původního plánu, a tak musely logicky přijít změny v soupiskách. Dočkáme se tak nově nejenom talentovaných evropských hráčů, ale také známých tváří v podobě importů z Korei. 

Plán Fnatic na obhajobu titulu bez midlanera Capse ztroskotal v play-off, kde švédský tým prohrál s Origen. Po jarním splitu byly zprávy o údajné “bitce” mezi Rekklesem a Broxahem, které byly později vyvráceny. Známé české přísloví ovšem praví “na každém šprochu pravdy trochu” a Broxah se od začátku letního splitu bude o svou pozici dělit s britským junglerem Danem. Nové Evropany se rozhodly angažovat také SK Gaming, Rogue a Excel Esports. U SK Gaming se jedná o změnu na toplane, kde si pozici v hlavním a academy týmu prohodili Werlyb a Sacre. Rogue po absolutně nevyvedeném splitu dalo příležitost hráčům z Academy a LEC si tak nově zkusí jungler Inspired, midlaner Larssen a ADC Woolite. V řadách Excel Esports se o svůj comeback pokusí bývalý hráč G2 Esports Hjarnan, který strávil jaro u německých Ad Hoc Gaming. 

Co se nových korejských importů týče, dočkáme se jich v řadách Schalke 04 a Excel Esports. Do německého klubu zamířil za IgNarem jeho bývalý spoluhráč z bbq Olivers a známý korejský jungler Trick. Trick v minulosti působil také v barvách G2 Esports, se kterýmy se v roce 2017 dostal do finále MSI. Jeho poslední destinací bylo Turecko, kde ovšem jeho tým Galakticos skončil na předposlední deváté příčce. Excel Gaming do LEC přivedly korejského midlanera MIckeyho, který v minulosti hrával například v Team Liquid, ROX Tigers nebo Afreeca Freecs.