Po necelých dvou měsících se na naše obrazovky vrací LEC. Do haly v Berlíně ale týmy nezavítají. Kvůli bezpečnostním opatřením budou nadále hrát z pohodlí svých gaming housů a možná v průběhu splitu se do LEC studia vrátí. Ve studiu budou přítomni jen komentátoři a část štábu. Postupem času, pokud se nic radikálího nezmění, by se měl navyšovat počet zaměstnanců v hale, kde by se nakonec mohli ukázat novináři a hráči samotní. Možnost vpuštění fanoušků do studia zatím nepřipadá v úvahu.

Přehled nadcházejích zápasů naleznete tradičně v eSportovém přehledu, který je umístěn v pravé části webových stránek.

Letní split v roce 2020 zahájí lvíčata a G2 Esports. České dvojici z MAD Lions se na jaře podařilo porazit v playoff Ocelotovu organizaci, která jim těžký úder dokázala vrátit. Sedminásobní evropští šampioni a vítězové MSI z roku 2019 navíc opět provedli rošádu ve svém týmu, když se Caps vrací na středovou linii a Perkz si zahraje po boku Mikyxe. Hned na úvod se tak dočkáme velmi atraktivního duelu, který obzvlášt ocení čeští fanoušci. Nezapomeňte si naladit kanál evropské soutěže, kde v 18:00 odstartuje první duel letní části mezi zmíněnými celky.

Houževnatě po titulu půjdou bezpochyby hráči Fnatic, kteří se budou snažit svrhnout z trůnu své rivaly G2 Esports. Nečinně přihlížet nebudou ani Origen, kteří by si na trofej taky rádi sáhli. Zraky všech celků se budou společně upínat k jedinému – k nominaci na světový šampionát.

TH tip pro první hrací den: MAD Lions vs. G2 Esports
O nejlepší sérii v playoff jarního splitu se postarali MAD Lions a G2 Esports. Oba celky na sebe narazí hned v prvním duelu letní části a tak skvělou reklamu na sledování LEC si snad produkce nemohla ani přát. 

TH tip pro druhý hrací den: Misfits vs. Rogue
Jak se povede hráčům Rogue, do kterých byly na jaře vkládány velké naděje? Na spodní linii nás čeká zajímavá podívaná, když Hans Sama změří síly s Kobbem, jenž se vrátil z LCS, kde hájil barvy TSM.