Během posledních několika desítkách hodin se s novinkami na přestupové scéně roztrhl pytel. Proto jsme rozdělili článek na dvě části. Tu druhou najdete po kliknutí sem.

Jako by se dnes rozsypal pytel s přestupy. Rušno je především v Koreji, Evropě a Americe. Kompletní přehled přestupů naleznete v tomto článku, který pro vás denně aktualizujeme. 

Team Liquid hlásí ztrátu

Filipínský veterán opouští po dvou letech tým Liquid. Spolu s Doubleliftem dokázali s koněm na prsu vyhrát čtyři tituly americké LCS. Zkušený jungler se může pyšnit i tituly v dresu CLG.

Ačkoli Liquid vévodili americké soutěži, na Worlds se s úspěchem nepotkali. Jejich cesta na světovém šampionátu skončila už v základních skupinách a opět se potvrdilo, že americké celky nejsou schopni konkurovat týmům z Evropy, Koreji nebo Číny. 

Pokud se Xmithie nerozhodne k ukončení kariéry, své místo v jakémkoli týmu určitě najde. Co byste řekli na to, kdyby oblékl dres TSM?

SKT budují opět nový tým kolem Fakera

V předchozím článku jsme vám oznámili, že Faker prodloužil s SK Telecom T1 smlouvu. Trojnásobní šampioni se letos vrátili zpět na výsluní, když oslavovali dva tituly v korejské lize. Na světovém šampionátu byli ale pokořeni v semifinále a na čtvrté prvenství v turnaji si tak musejí ještě počkat. V týmu i po vydařené sezóně nezůstane kámen na kameni. Nejpřekvapivější zprávou je, že v SKT končí trenér kkOma, jenž zde působil od konce roku 2012. Z trenérského týmu odchází také Fly. Z řad hráčů opouští nejúspěšnější organizaci Khan, Clid, Mata a náhradník Crazy. Všichni zmiňovaní hráči působili v SKT jen jeden rok.

O všechny hráče by měl být na trhu enormní zájem, zvláště pak o talentovaného junglera. 

Hans Sama si zahraje s Vanderem

Střelec Misfits se poslední rok velmi trápil a není tedy divu, že králíčky opouští. Francouzský snajpr nemusel na nové angažmá čekat příliš dlouho, když s nabídkou přispěchali Rogue. Na spodní linii si zde zahraje s Vanderem, jenž prodloužil smlouvu do konce sezóny 2021. Hans Sama tak roztrhl polskou dvojici od sebe, nicméně od nově složeného dua budou očekávání mnohem větší.

TSM rozpouští svou botlinku

TSM se snaží ukořistit po delší době trofej pro vítěze LCS. Aby titulu byli blíže, učinili několik kroků. Nejprve si pojistili svoji hvězdu, Bjergsena, když s ním prodloužili kontrakt. V týmu uvidíme v nadcházející sezóně minimálně dva nové hráče, neboť tým nebude již potřebovat služby Zvena a Smoothieho. Zatímco si kanadský support našel nový domov u CLG, Zven je volným agentem. Otázkou je, zda-li vysoký blonďák zůstane nadále za velkou louží, nebo se vrátí zpět do Evropy.

Další přestupové perličky ve zkratce

  • Ryu neprodloužil smlouvu s 100Thieves.
  • Kouč Invictus Gaming, Karam, je volným agentem.
  • Mystiques se rozloučil s Excel Esports.
  • Afreeca Freecs opuští Ucal, Jelly a Aiming. Poslední zmínění podepsal kontrakt s KT Rolster.
  • Corn ukončuje své působení ve Vici Gaming.
  • Jin Air Green Wings nemají kouče. Odešel Moment.