Sledování sportovních přenosů bývá adrenalin i zábava, ale nelze se nevyhnout případům, kdy projíždění feedu na facebooku předčí i sestřih nejzajímavějších akcí. Abychom eliminovali šanci na nezáživnou podívanou, trávíme tyto chvíle společně s přáteli nebo tiketem vsazeným na naprostou tutovku s kurzem 1.01. Bohužel na první možnost musíme mít kamarády a na tu druhou zásobu peněz, kterou bychom byli ochotní vyhodit do větru a dívat se, jak odlétá nenávratně pryč. Naštěstí se můžeme v posledních letech setkat s velkým nárůstem fantasy lig. Sestavíte vlastní virtuální tým, po každém kole jste ohodnoceni podle výkonu hráčů a nejlepší zpravidla vyhrává nějakou tu symbolickou cenu.

 Přesně taková byla nyní pro Overwatch spuštěna na serveru Winstonslab. Připojit se můžete přímo do "oficiální", nebo založite spolu s kamarády vlastní. V době psaní článku je přihlášeno více jak 800 hráčů a počty stále rostou. Pořadatelé zároveň nejsou žádní nováčci v oboru a kompetitivní Overwatch sledují z pohledu statistik a čísel již od roku 2016. Bodové ohodnocení by díky tomu mohlo věrně odrážet skutečné výkony hráčů.

Jak to vlastně funguje? Na základě statistik, které jsou s ohledem na počátek ligy 10. ledna poněkud chudé, si zvolíte sestavu o deseti hráčích. Ti jsou rozděleni na role Tank, Support, Offense a Flex. Pro první tři kategorie volíte dva zástupce a na pozici flex dokonce čtyři. Nejste omezeni rozpočtem, pouze nesmíte mít v sestavě více jak čtyři hráče z jednoho týmu.

My v tomto kole nejvíce věříme Seoul Dynasty (4 hráči) a Houston Outlaws (3 hráči). Abychom nezapomněli. Pro nejlépe tipujícího si organizátoři připravili dres týmu z Overwatch League dle vlastního výběru.

Koho jste nasadili?