Za poslední týdny jsme se na poli esportu nedočkali pouze finále obou LCS a LCK. Ještě před začátkem EU Masters oznámil známý evropský celek Origen své vzkříšení. Jak to doopravdy vypadá s budoucností organizace založené španělským midlanerem Xpekem? 

Pro pochopení celé situace je nutné vrátit se zpět do minulosti. Organizace byla založena koncem roku 2014 a hned ve své první sezóně se tým složený z veteránů a nováčka Zvena dostal na Worlds. Jednalo se o unikátní příběh, který k týmu přivedl mnoho fanoušků a s nimi také velké očekávání pro následující rok. 

Pro rok 2016 nahradil Xpekeho na midlane PowerOfEvil a zakladatel týmu se mohl naplno věnovat manažerským povinnostem. V tuto kritickou chvíli se Xpeke nedokázal obklopit schopnými lidmi a organizace se pomalu dostávala do problémů, které vyzněly až koncem minulého roku skrze vyjádření Amazinga. Výsledkem byl neúspěšný pokus o postup na Worlds a rozpad celé soupisky. 

Z Origen se postupně stával žijící úkaz sinusoidy a hřebíkem do rakve byl roster na rok 2017. Tým připomínal spíše partu řezníků, která chodila od porážky k porážce a v průběhu jarního splitu prošel mnoha změnami. Ani ty nedokázaly odvrátit sestup do Challenger Series a veřejný pohřeb kdysi slavné organizace. 

Nyní přichází turnaj European Masters a Origen k němu byli přizváni jako připomínka nyní neexistující soutěže Challenger Series. Za vzkříšením organizace stojí především bývalý fotbalista Álvaro Arbeloa a jeho bratr. Nová soupiska je složená ze známých jmen evropské i mezinárodní scény a jedná se především o marketingový tah pro nadcházející franšízování EU LCS. Origen nyní musí světu znovu ukázat, že stále mohou přivést superhvězdy a neměli bychom je zatracovat.