Sedmý týden LEC je minulostí a my se můžeme těšit na nadcházející poslední dva týdny. Boje o playoffs tedy vrcholí. My se nyní pojďme podívat, co důležitého se odehrálo. Kompletní přehled výsledků nejen ze sedmého týdne evropské soutěže naleznete v eSportovém přehledu.

Zápas týdne ovládli hráči G2 Esports

V posledním duelu sedmého týdne LEC jsme mohli vidět souboj evropských šampionů. V první polovině letní části se ze střetnutí dvou velkých rivalů nakonec radovali hráči Fnatic. Tentokrát tomu však bylo jinak, když Mikyx režíroval vítězství G2 Esports. Díky tomuto vítězství se Ocelotova organizace osamostatnila na vrcholu tabulky s náskokem dvou výher. Pokud nedojde v následujících dvou týdnech k žádnému překvapení, G2 Esports si zajistí semifinálovou účast. 

Vitality zpátky ve hře

S účastníky posledního Světového šampionátu v Koreji to nevypadalo na začátku letního splitu vůbec dobře. Po dvou týdnech se ocitli na samém dnu s bilancí 0-4. Parta kolem italského hřebce však na sobě zapracovala a v posledních týdnech se jí daří. S aktuální formou (7-7) okupuje pátou pozici. V sedmém týdnu byli hráči Vitality nekompromisní, když si v prvním hracím dni poradili s prvním celkem LEC, G2 Esports, a den poté deklasovali tým z druhého konce tabulky, Excel Esports. Tým pod vedením YamatoCannona tak udržel šance na playoffs.


Aktuální tabulka vypadá následovně:

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 12-2
2. Fnatic 10-4
- Splyce 10-4
4. Schalke 04 8-6
5. Vitality 7-7
6. Origen 6-8
7. Rogue 5-9
8. SK Gaming 4-10
- Misfits 4-10
- Excel Esports 4-10