Předposlední týden základní části LEC startuje a následující desítka zápasů může napovědět, kdo postoupí do playoffs. Tabulka je totiž nesmírně vyrovnaná, sedmé Astralis a druhé Rogue dělí jen dvě výhry. Jak tedy vypadá harmonogram na tento víkend a které zápasy budou klíčové?

Každá výhra se počítá

Se skóre 7:6 máme v tabulce týmy Excel, G2 a Misfits. Pouze o výhru hůře jsou na tom Astralis a Fnatic. Těchto pět týmů přitom bojuje o tři místa v playoffs. Vzhledem k papírově silné soupisce Fnatic je překvapivé, jak se tým trápí. Humanoid minulý rok opustil po dvou titulech MAD Lions. Španělská organizace se na jaře do playoffs ani nedostala a zdálo by se, že z rozchodu vyšel Humanoid v lepším světle. Situace v létě je ovšem opačná a Fnatic jsou na kraji nejhoršího výsledku v historii evropské ligy.

V pátek se od 18:00 střetnou Misfits a Astralis a jejich duel napoví, kdo se přiblíží z této dvojice k playoffs. Fnatic o dvě hodiny později zabojují s SK Gaming, kteří ztrácejí pouhé dvě hry na postupové pozice. Prohra Fnatic by znamenala obří komplikace. Excel a G2 na závěr dne poměří síly v duelu, který pomůže jednomu týmu pojistit si postup.

Rogue a MAD Lions mezitím střídavě opanují vrchol tabulky a jejich přímý střet začne od 21:00. Vitality s Carzzym mají dnes jediný úkol, totiž porazit poslední BDS.

G2 vs Fnatic

Výběr produkce LEC snad nikoho nepřekvapí. Zápas týdne se odehraje v sobotu mezi G2 a Fnatic. Vzhledem k vyrovnané tabulce může jít o zápas, který pojistí jednomu týmu možnost zabojovat o titul a lístek na Worlds.

Stále přitom platí, že střed tabulky bude bojovat o každou výhru. Hned úvodní sobotní duel mezi Vitality a Astralis bude stěžejní pro oba celky. Excel musejí porazit BDS, aby neztratili tempo a Misfits s Neonem narazí na rozjeté MAD Lions.