Máme za sebou další víkend plný akce z evropské i americké LCS. Pojďme se podívat, co přinesl.

EU LCS 

Team Vitality opět dominoval v evropské LCS a odskočil tak v tabulce před týmy, kterým patří druhé místo (Fnatic, G2, Giants), a náskok po čtvrtém týdnu už činí dvě výhry. Fnatic dokázal zlomit prokletí nového splitu, kdy v každém týdnu jednou zvítěžili a jednou prohráli. Tentokrát byli spokojenější, neboť porazili v prvním hracím dnu jednorožce, kteří velmi potrápili v early game favorizovaný Fnatic. V druhém hracím dnu Fnatic dominovali proti Giants. I G2 se mohlo radovat z 2-0 týdne, byť vstup do jarního splitu nebyl nejideálnější. Misfits a Roccat se propadli do středu tabulky. Jednorožci a ani H2K s českým střelcem nevyhráli a náskok jejich soupeřů začíná narůstat. 

Vypadá to, že týmy se budou o místa v play-off rvát do poslední chvíle. Tabulka je velmi vyrovnaná - druhou pozici od páté dělí jen jedna výhra. 

pořadí logo tým score
1. Team Vitality 7-1
2. Fnatic 5-3
- G2 Esports 5-3
- Giants 5-3
5. FC Schalke 04 4-4
- Misfits Gaming 4-4
- Roccat  4-4
- Splyce 4-4
9. H2K 1-7
- Unicorns of Love 1-7

NA LCS

Golden Guardians se dočkali první výhry! Podařilo se jim překvapit 100 Thieves a získat tak první vítězství v nejvyšší americké soutěži. Tabulce nadále vévodí Cloud9 a Echo-Fox se score 7-1. Team Liquid tento týden právě čelil oběma zmiňovaným týmům. Ani jednou se jim ale nepovedlo porazit soupeře a tak se po 0-2 týdnu musí spokojit se třetí pozicí. Clutch Gaming se vyšvihl ze spodních příček na čtvrtou pozici, když zneškodnili TSM a poté Optic Gaming. TSM si prohru vynahradilo druhý den v zápase proti CLG. Counter Logic Gaming nemělo úspěšný týden, protože prohráli i druhý zápas proti Optic Gaming, který je předposlední s bilancí 2-6. 

pořadí logo tým score
1. Cloud9 7-1
- Echo Fox 7-1
3. Team Liquid 5-3
4. 100 Thieves  4-4
- Clutch Gaming 4-4
- Team SoloMid 4-4
7. Counter Logic Gaming 3-5
- FlyQuest 3-5
9. Optic Gaming 2-6
10. Golden Guardians 1-7

Nadcházející zápasy 5. týdne LCS naleznete v našem eSportovém přehledu - v pravém sloupci webu.