Druhý seed z PCS regionu si včera připsal velkou výhru nad tureckým celkem Galatasaray Esports. Těsné vítězství 3:2 má ale pro Beyond Gaming hořkou dohru. Jak se ukázalo, midař Chien “Maoan” Mao-An totiž sdílel s blízkým okolím interní informace ohledně šance na picknutí některých postav za účelem zisku při sázení.

Maoan si podle uniknutého screenshotu dopisoval s jednou tamní Vietnamskou Instagram hvězdou. Dívka mu poslala svoji fotku a screen stránky na sázení s výzvou co si o tom profesionální hráč myslí. Ten odpověděl, že je zde velká šance na picknutí Sylase nebo Syndry. Tomu se tak ale nestalo.

Screenshot konverzace se dostal na veřejnost, načež majitel týmu situaci s Maoanem řešil. Midař potvrdil, že sdílel informaci pro účely sázení. Šéf Beyond Gaming následně situaci nahlásil Riotu. Mezitím na Facebooku sdílel příspěvek, ve kterém se fanouškům omluvil a nechal se slyšet, že doufá v trest, který neovlivní tým na Worlds. Tomu se bohužel nestalo.

Riot krátce na to vydal oficiální prohlášení. Maoan si nadcházející důležitou Bo5 sérii proti Hanwha Life nezahraje. Jde o utkání, které rozhodne, zda se tým podívá do hlavní fáze turnaje.

Maoan porušil následující pravidlo:

(WCE = World Championship Event)

Beyond Gaming podle informací na Twitteru nemají na Islandu náhradního midaře. Kdo nahradí Maoana se bude muset utkat proti Chovymu. Spekulace dále nasvědčují, že interní informace o možném picknutí a zabanování postav vynášel ještě někdo, rovněž za účelem sázení.

Majitel týmu se domnívá, že konverzace mezi midařem a dívkou unikla mimo jiné, protože sázka na picknutí Sylase a Orianny nevyšla.