Máme za sebou šestý hrací týden jihokorejské ligy LCK, za dva dny nás čeká sedmý hrací týden a pokud nemáte čas, šanci, nebo chuť sledovat Asijskou profesionální scénu, přinášíme vám následující shrnutí Týden v LCK.

T1 vyměnili trenéry a porazili Damwon KIA

Neuvěřitelná série mezi T1 a DK se odehrála v sobotu, kdy T1 v soupisce s novým junglerem Onerem a sekundárním marksmanem Gumayusim doslova zadupali do země své rivaly a také držitele titulu Mistři světa. Ačkoliv šla první hra ve prospěch Damwon KIA, o druhé a třetí hře série nelze mluvit jinak, než jako o absolutním stompu. Oner, nový jungler T1, přinesl do T1 agresivní herní styl, což jsme od tohoto celku do této chvíle vidět nemohli. Během prvních pár minut hry jsou T1 s tímto junglerem schopni posbírat desítku killů na svém oponentovi a Gumayusi (nebo, jako ho nazývá Twitch-chat – GumaUZI) se pak stane hlavním tahounem v pozdějších fázích hry.

Své si odehrál také kapitán týmu, midlaner Faker, který konzistentně dokázal ustát tlak ze strany nepřátelského týmu. A opravdovou třešničkou na dortu T1 byl hvězdný support Keria, který se svým Threshem v poslední hře dotáhl svůj tým až k Nexusu. Černo-červené dresy jsou zkrátka na vítězné vlně a ke svěží náladě v týmu jistě pomohla i výměna trenérů – kterými se nově stali Stardust a Moment.

Nongshim nenachází rovného soupeře?

Další celek, který vystřelil z nuly na sto, je NS RedForce v soupisce Rich, Peanut, Gori, Deokdam a Kellin. Tým je na vlně čtyř vyhraných sérií proti velikánům ligy LCK jako například Afreeca Freecs nebo dokonce Damwon KIA. Organizace, která až do tohoto roku pouze rozvážela jídlo po Jižní Koreji, se dere stále kupředu. Se skóre 9-3 ovládá LCK a jedna jediná porážka je odděluje od prvního místa, na kterém momentálně dřepí Gen.G.

Vyčerpaní Damwon

Parta hráčů, která nás zatím zklamává ze všeho nejvíce, jsou DWG KIA, kteří stále vlastní trofej Summoner's Cup a titul Mistři světa z loňského Světového šampionátu. I přes tyto vlastnosti je tým nesmírně pomalý, působí vyčerpaně a nese se na vlně proher proti zmíněným T1 a NS RedForce. Hráč, který je nejvíce kritizován, je navíc MVP posledních Worlds – jungler Canyon nestíhá reagovat na své agresivnější oponenty, jako Peanut, Oner, nebo Clid a nepřichází od něj žádné proaktivní pohyby po mapě. Celý tým vypadá, jako by z nich porážka proti RNG na MSI 2021 vysála životní jiskru.

Výsledky v tabulce po skončení šestého hracího týdne v jihokorejské LCK:

Pořadí Logo Tým Skóre Skóre her
1. Gen.G 9 – 2 18 – 10
2. Nongshim RedForce 9 – 3 20 – 11
3. DWG KIA 7 – 5 18 – 12
4. T1 7 – 5 16 – 12
5. Liiv SANDBOX 6 – 5 15 – 13
6. Afreeca Freecs 6 – 5 13 – 14
7. Fredit Brion 5 – 7 15 – 16
8. Hanwha Life Esports 4 – 7 10 – 17
9. KT Rolster 4 – 8 14 – 17
10. DRX 1 – 11 6 – 23