Sedmý týden nejvyšší americké soutěže dnes časně ráno právě skončil. Zbývají dva týdny do konce základní části a boje o playoff budou vrcholit. Pojďme se nyní podívat na to, co zajímavého se v sedmém týdnu za velkou louží odehrálo.

Výsledky nejen uplynulého hracího týdne naleznete v eSportovém přehledu – v pravé části webových stránek.


Vítězná šňůra C9 přestřihnuta, postarali se o to TSM

Sen o perfektním splitu se rozplynul. I nadále však Cloud9 s přehledem kralují americké soutěži s bilancí 13-1. Druzí ztrácejí na obláčkový tým pět výher. Jelikož do konce základní části zbývají dva týdny, tedy čtyři zápasy, znamená to, že C9 na prvním místě nikdo neohrozí.

O první porážku C9 v nové dekádě se postarali hráči TSM. Tým s dvěma Dány na soupisce vzal otěže do svých rukou hned od začátku hry. Vítězství režíroval především Bjergsen se Zileanem (7/0/11) a Dardoch, který byl téměř u všech killů svého týmu. TSM si druhý den připsali dalši cenný skalp, když porazili druhý tým tabulky FlyQuest. Díky výhře nad partou kolem PowerOfEvila se nejúspěšnější americká organizace dotáhla na druhé místo.

Liquid ztratili, playoffs se vzdaluje

Čtyřnásobní američtí šampioni a dvojnásobní účastníci světového šampionátu se letos velmi trápí. V sedmém týdnu LCS se neradovali ani jednou. Nejprve hráči s koníkem na prsu selhali proti posledním CLG, když ve hře exceloval Pobelter, jenž zakončil hru za Syndru 11/1/0. Dnes časně ráno se Liquid dočkali dalšího výprasku, který jim uštědřili Immortals. V tomto souboji jsme se dokonce dočkali pentakillu, jenž si připsal Apollo. Vypadá to, že bývalý hráči Liquid znají slabiny týmu, neboť jak Xmithie, tak i Pobelter na své bývalé spoluhráče vyzráli.

Doubleliftův comeback nevyšel podle jeho představ. Je otázkou, zda-li nastoupí v osmém týdnu. Organizace, která má na kontě čtyři tituly amerického šampiona, se bude aktuálně soustředit na získání místa ve vyřazovací části, protože se pohybuje s bilancí 6-8 na nepostupovém sedmém místě.


Tabulka aktuálního pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 13-1
2. FlyQuest 8-6
  Team SoloMid 8-6
4. Evil Geniuses 7-7
- Immortals 7-7
- 100Thieves 7-7
7. Team Liquid 6-8
-

Golden Guardians

6-8
9. Dignitas 5-9
10. Counter Logic Gaming 3-11