Americká LCS má za sebou již sedm týdnů a jisté místo v play-off se vybojoval další tým. Liquid se i po výhře ve vzájemném zápase stále dělí o první místo s Cloud9. Co dalšího se v LCS v sedmém týdnu stalo?

V eSportovém přehledu jsou k nahlédnutí výsledky všech duelů.

Treatz dotáhl TSM do play-off

TSM se po příchodu švédského supporta Treatze do základní sestavy daří skvěle. Parta kolem Bjergsena zvldla v sedmém týdnu oba důležité zápasy proti Dignitas a Counter Logic Gaming a dva týdny před koncem základní části si zajistila jistotu play-off. 

Byl to právě Erik “Treatz” Wessen, kdo táhl TSM za vytouženým cílem. Svými výkony potvrdil, že v americké Academy League vyrostl ve schopného hráče, který svůj tým podrží, kdykoliv je třeba. Ani v jednom ze zápasů nezemřel a s celkovýk KDA 1/0/15 měl 66% kill participation. TSM před sebou mají ještě čtyři zápasy a na první místo ztrácejí dvě výhry, máme se tedy jistě na co těšit. 

Liquid se ani po výhře proti Cloud9 neosamostatnili na prvním místě

Nejdůležitějším zápasem pro fanoušky byla zajisté bitva mezi Liquid a Cloud9, která nabídla přímý souboj celků dělících se o první místo. A byli to právě Liquid, kdo tento souboj zvládnul. Za zmínku stojí především výkon Broxaha a jeho skóre 0/1/14. Ačkoliv si Dán nepřipsal žádný kill, svými asistencemi přispěl ke všem killům jeho týmu. 

Tato výhra ovšem Liquid nezajistila samostatnost trůnu. V úvodu sedmého týdne totiž několikanásobní američtí šampioni prohráli rozdílem třídy proti FlyQuestu vedenému Santorinem, který velkou měřou přispěl k oběma výhrám svého týmu a po právu byl oceněn jako nejlepší hráč sedmého týdne. 

Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 11-3
- Team Liquid 11-3
3. Team SoloMid 9-5
4. FlyQuest 8-6
5. Evil Geniuses 7-7
- Golden Guardians 7-7
7. Counter Logic Gaming 5-9
- 100Thieves 5-9
9. Dignitas 4-10
10. Immortals 3-11