Skopiny play-in části jsou u konce a známe tím pádem dva postupující celky. K PSG Talon ze včerejška se přidává Team Liquid z LCS. Ačkoliv byl americký celek jednou poražen, jednalo se s přehledem o nejlepší tým skupiny, jenž padl pouze v boji s posledními INTZ. Brazilci nakonec Worlds opouštějí po vyrovnaném duelu s MAD Lions.

MAD Lions čekají dva silní soupeři

Evropští MAD Lions s českým midařem Humanoidem a marksmanem Carzzym prožívají velmi obtížný vstup do turnaje. Jejich výsledné skóre 2:3 sice nevypadá tak špatně, jenže lvíčata byla schopna porazit pouze jediný celek, totiž dvakrát INTZ. Jinak to nebyla žádná sláva, a především výkony junglera Shad0wa a topaře Oromeho jsou terčem kritiky.

Předposlední místo ve skupině znamená jediné, totiž těžkou cestu do hlavní části. MAD se utkají v Bo5 duelu proti Papara SuperMassive. Vítěz tohoto zápasu nastoupí v dalším duelu proti Unicorns of Love. Se SuperMassive se již tým setkal, ovšem plnohodnotná série může přinést jakýkoliv výsledek. Důležité bude hlavně nepodcenit přípravu. Unicorns of Love představují rovněž velký oříšek. Skupina B byla velmi vyrovnaná a UOL jsou považování za velmi solidní tým, který dominoval na domácí půdě.

Favoritem jsou dle dosavadních výsledků Unicorns. Pokud ovšem MAD naleznou formu ze základní části LEC sezóny, může být vše ve výsledku jinak.

Návrat LGD?

Asi nikdo před turnajem nečekal, že 4. celek z LPL bude hrát o udržení v play-in části Worlds. LGD představuje jedno velké zklamání, zvláště pak jungler Peanut. Čínský celek je na tom podobně, jako MAD Lions. Jenže druhá část vyřazovacího pavouka by měla být pro LGD lehčí. Série na tři vítězné zápasy může týmu velmi prospět. Soupeře v prvním kole již znají a pověstný výkonnostní strop má LGD rozhodně výše, než oba oponenti.

Výkony LGD byly do teď velmi nepřesvědčivé. Jednalo se ale o Bo1 duely s vítěznými celky z jiných lig. Zde může kdokoliv zaváhat, nebo zazářit. LGD v základní části LPL rovněž nepředvedly nic světoborného. Bo5 série proti Rainbow7 a Legacy Esports by ovšem měly zvládnout. Pokud ne, půjde o větší šok, než představovalo předposlední místo ve skupině.

LGD odstartují vyřazovací část zítra v 8:00 ráno duelem proti Ranbow7. Následovat bude série mezi MAD Lions a SuperMassive kolem poledne. Vítězové postoupí do dalšího kola pavouka. Tyto zápasy se odehrají o den později a vítězové postoupí do hlavní části Worlds.