Máme za sebou další skvělý rok plný skvělých zápasů a turnajů. O tom, že esport roste nezadržitelnou rychlostí, svědčí kromě skvělého letošního Worlds, které vyvrcholilo na esportovém stadionu Ptačí hnízdo, také spoustu statistik a čísel. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Ve 13 největších světových ligách, ve kterých bojuje více než 545 profesionálních hráčů ve 109 týmech, jsme byli svědky celkem 31 pentakillů.

Na nejkrvavější hru došlo v druhé hře mezi Splyce a Vitality během posledního týdne letního splitu EU LCS. Viděli jsme celkem 79 killů.

Nejdelší hra byla letos jedna z posledních. Třetí souboj ve finále All-Star turnaje mezi LPL a LMS se protáhla až na 1 hodinu, 20 minut a 1 sekundu. Naopak nejkratší hra se odehrála uprostřed letního splitu v Turecku. Hráči Fenerbahce Esports si poradili s týmem ÇİLEKLER už za 16 minut a 52 sekund.

Největší poškození během jedné minuty dokázal vyprodukovat Sneaky - celkem 1781 damage. Bylo to během jeho první hry na letošním světovém šampionátu proti budoucím semifinalistům WE.

Nejvícekrát jsme na Summoner's Riftu viděli Varuse, ten si připsal celkem 1274 vstupů do hry. Naopak LeBlanc se hráči nejvíc báli a proto si vysloužila nejvíce banů - 1834.


Mid Season Invitational

Trojnásobný nejlepší fotbalista světa Ronaldo zde potkal trojnásobného mistra světa v LoL Fakera.

Poprvé v historii LoLesport na turnaji soupeřilo všech 13 největších regionů.

Během celého turnaje sledovalo stream celkem 364 milionů unikátních diváků.


Rift Rivals

Nový mezinárodní turnaj se konal na pěti místech různě po světě - v Berlíně, Santiagu, Moskvě, Ho Či Minově městě a Kao-siungu.

Nejvyšší počet diváků sledujících Rift Rivals v jednu chvíli přesáhl 8,3 milionů. Dohromady sledovalo všech pět akcí 200 milionů diváků denně


Světový šampionát

Na světovém šampionátu se představlo 144 profesionálních hráčů z 28 různých zemí světa.

Celkový počet bezchybných pick'em: 0.

Během turnaje zemřelo 264 965 minionů.

Více než 80 milionů unikátních diváků sledovalo semifinále mezi SKT a RNG. Finále pak sledovalo celkem 57,6 milionů unikátních diváků. Sečteme-li čas, který všichni diváci strávili u streamu z Worlds, dostaneme se na více než 1 200 000 000 hodin.

Nákupem Championship skinů komunita přispěla 2 696 970 $ do celkového prizepoolu 4 946 970 $.

Během koncertu League Live tancovalo na známý song Silver Scrapes celkem 18 cosplayerů z 5 zemí.