Největší League of Legends turnaj zná svého vítěze. Přes měsíc dlouhý šampionát se musel z velké části odehrát ve studiu bez diváků. Na finále ovšem dorazilo něco přes 6 tisíc milovníků esportu a téměř 4 miliony diváků u obrazovek. Šlo totiž o bitvu dvou velmi silných regionů. Čínská LPL vyhrála poslední dva světové šampionát, Korea zase dominovala v minulosti. V jejich dnešním přímém souboji proto šlo o hodně.

Mezi favority celého turnaje patřil Damwon Gaming. Do finálového vklání vkráčeli s cílem přinést Summoner’s Cup zpět na půdu Koreje. Jejich soupeřem se stali Suning, celek, který vyřadil nejen JD Gaming, ale i TOP Esports, rovněž velké favority na titul. Suning navíc hnali na domácím stadionu diváci. První dvě hry byly nesmírně vyrovnané a za stavu 1-1 bylo jasné, že oba celky můžou vyhrát.

Třetí těsnou hru nakonec zvládli lépe Damwon Gaming a nárok na titul nakonec potvrdili ve čtvrté hře. Damwon Gaming poměrem 3-1 porazili Suning a odnášejí si titul mistra Worlds 2020. MVP za výkony ve finále si odnáší jungler Canyon.

Summoner’s Cup se tak vrací do Koreje. Naposledy LCK celek vyhrál v roce 2017, kdy Samsung Galaxy porazili v Pekingu SKT T1. Příští rok se světový šampionát do Číny vrátí s příslibem pořádné show napříč několika městy.