Reklama
Sport vs eSport - srovnání

Sport vs eSport - srovnání

Před pár dny vydal Riot zajímavé video, ve kterých na negativní názory na esport reaguje krátkými záběry ze soutěží a Worlds.

Na internetu lze najít různé skupiny lidí s různými názory. Najdou se lidé, kteří si přejí, aby byl esport součástí olympiády, ale i lidé, kteří o esportu nechtějí ani slyšet, považují ho za nudný a myslí si, že je to zábava pro děti.

Čísla ale říkají něco jiného. Esport sleduje více lidí, než kdy dříve a jeho sledovanost bude podle všech odhadů růst čím dál víc. Někteří si myslí, že zavedení franchising systému v severoamerické LCS přinese do esportu velké množství fanoušků klasických sportovních organizací, kteří budou sledovat a podporovat jejich esport týmy.

Pokud se franchise systém zavede i v Evropě, kde jsou s americkými basketbalovými týmy srovnatelné například týmy fotbalové, mohlo by to přinést esportu další diváky, fanoušky a osobnosti. Na následujícím obrázku je zajímavý graf o složení esport populace v USA a Evropě.

Pojďme si říct pár zajímavých faktů o sledovanosti letošních Worlds. Vysílalo se celkem 136 hodin, na platformě Twitch se v jeden okamžik dívalo celkem 1 080 997 diváků, celkový maximální počet diváků v jeden moment byl 106 210 010. Celkový sledovací čas všech diváků je 4 294 967 295 hodin.

Pro srovnání, na americké televizi Fox sledovalo letošní Super Bowl celkem 111,3 miliónů diváků. Jak vidno, sledovanost jedné z nejslavnějších sportovních událostí Spojených států je srovnatelná s celosvětovou esport soutěží.

V poslední době se diskutuje i o platech e-atletů, které, stejně jako platy sportovců, dosahují neuvěřitelných výšin. Někteří lidé to nepovažují za správné, ale i tímto jsme se klasickým sportům přiblížili.

Co si myslíte o esportu vy? Je srovnatelný s klasickými sporty? Jak se bude esport dále vyvíjet?

Nové fórum je tady! Vyzkoušej ho ještě dnes. Jdu na to

Komentáře

Reklama
Bleskovky
ico 15. 12. 2017

Prosincové slevy Early Sales jsou nyní k dispozici až do 18.12.

ico 14. 12. 2017

Dnes je to přesně šest let, kdy se ve hře poprvé objevila Ahri.

ico 14. 12. 2017

Golden Guardians oznámili sestavu pro nadcházející sezónu.

ico 14. 12. 2017

Práce na Robotické Illaoi již započaly a Riot nás o nich, jak slíbil, informuje.

ico 13. 12. 2017

Koukněte na shrnutí roku 2017 přímo od Riotu.

ico 13. 12. 2017

Přesně před čtyřmi lety byl do hry přidán Yasuo.

Reklama