Po pěti dnech a třiceti zápasech v základní skupině dospěl turnaj MSI do záverečné fáze. Postupující týmy mají nyní pár dní na přípravu, než začne play-off. Podívejte se, jak se týmům dařilo:

Tým Skóre
Invictus Gaming 9:1
SK Telecom T1 7:3
G2 Esports 5:5
Team Liquid 4:6
Flash Wolves 3:7
Phong Vũ Buffalo 2:8

Úřadující mistři světa IG prošli suveréně skupinou a ukořistili první místo s jednou jedinou porážkou. Vyzrát na ně dokázali pouze korejci z SKT T1 v závěrečné hře posledního dne. Ti si také došli pro druhé místo, na první příčku jejich výkon nestačil hlavně kvůli porážkám od G2 Esports.

Evropští šampioni předváděli velice nevyrovnané výkony, i když dvojnásobná výhra proti Fakerově partě vypadá hezky, dvojnásobná prohra proti papírově nejslabším Phong Vũ Buffalo už tolik ne. V ostře sledovaném západním derby proti Team Liquid navíc po dnešní hře platí nerozhodný stav 1:1.

Tým kolem Doublelifta si nakonec dokázal vybojovat postup před Flash Wolves, kteří nezopakovali dominantní výkon jako v minulém ročníku tohoto turnaje. Domácí celek Phong Vũ Buffalo se určitě za svůj výkon nemusí stydět, byť opouští turnaj “pouze” se skalpem G2 (nepočítáme-li výhry v play-in fázi).

Play-off začne v pátek

IG si jako vítězové ve skupině vybrali do semifinálového souboje severoamerický klub Team Liquid. V druhém semifinále v sobotu ráno tak změří síly SKT T1 a G2. Nedělní ráno pak bude patřit vítězům těchto soubojů.