Spring Split EU LCS začíná v pátek 19. ledna a my se můžemě těšit na talentovaný vysílací tým, který nás bude provázet nervy drásajícími bitvami plnými dobývání, teamfightů a každou skvělě zahranou situací, jíž budeme v sezoně 2018 svědkem.

Tento rok se vrací staří oblíbenci doplněni novou krví : Aaronem “Medic” Chamberlainem, který EU LCS přidá trochu britské příchutě, Maurice “Amazing” Stückenschneider, který se rozhodl vyměnit myš a klávesnici za místo u stolu analytiků, a Laure “Bulii” Valée, která si odbude debut v anglicky vysílaném pořadu jako tazatel.

Pokud jste nováčky co se týče sledování vysílání ohledně esportu, zde je rychlé shrnutí jednotlivých rolí:

  • Průvodci pořadem (Hosts) se starají o plynulý chod pořadu mezi hrami, což velmi ovlivňuje divácký zážitek. Vedou debaty u stolu analytiků pokládáním všetečných otázek, rozebírají hry kousek po kousku a vedou rozhovory s hráči.
  • Analytici (Analysts) pečlivě rozebírají kritické momenty hry a prozkoumávají u svého stolu každičký detail hry, největší úspěchy a neúspěchy týmů. Jejich znalost a míra porozumění hře jim dovoluje přesně popsat jednotlivé situace, což dává divákům potřebné informace o zvratech hry.
  • Komentátoři (Play-by-play casters) vás udrží v napětí a nabudí vás svým komentářem. Budou vaším doprovodem při každém hru vyhrávajícím teamfightu, Baron stealu i při všech ostatních zajímavých situacích.
  • Analytici rozhodnutí (Colour casters) vám pomohou porozumět tomu, proč se hra vyvíjí tak, jak se vyvíjí. Zanalyzují každé rozhodnutí týmu a pomohou vám zjistit, proč se váš oblíbený tým právě rozhodl začít teamfight, split pushnout linku nebo učinit riskantní objective call.

Průvodce pořadem (Host)

Eefje “Sjokz” Depoortere

Sjokz začala s prací moderátora v roce 2013. Od té doby měla možnost moderovat události po celém světě a podle jejich vlastních slov je to od prvního pracovního dne splněný sen. Toto bude sedmý rok, při kterém můžeme vidět Sjokz v akci. Sjokz také uvedla, že se těší na spolupráci s novými členy a fungování jako tým.

Twitter Sjokz - @sjokz


Tazatel (Interviewer)

Laure “Bulii” Valée

Laure hraje League of Legends od roku 2013 a skoro od samého začátku se zajímá i o soutěže. Svou kariéru odstartovala jako spisovatel, poté začala dělat rozhovory. V roce 2016 byla pozvána O'Gaming, aby vedla stůl analytiků při Worlds a všech dalšícj větších událostech v roce 2017, což vedlo k tomu, že se objevila v mezinárodním vysílní běhěm finále Summer Splitu LCS v Paříži. Letos bude pro Riot pracovat v EU LCS jako nezávislý pracovník.

Twitter Bulii - @LaureBuliiV


Analytici (Analysts)

Maurice “Amazing” Stückenschneider

Amazing začal hrát League of Legends v roce 2011 poté, co mu ji ukázal jeho mladší bratr. Nejdřív se mu moc nelíbila, ale 6 let a pár tisíc odehraných her v současné době asi mluví za vše. Maurice se stal profesionálním hráčem v roce 2012 a těší se, že bude moci Evropu reprezentovat jiným způsobem - mluvit o hře namísto toho, aby ji hrál.

Amazingův Twitter - @Amazingxlol


Komentátoři (Play-by-play casters)

Trevor “Quickshot” Henry

Quickshot hraje League of Legends od roku 2010 a začínal jako účinkující v roce 2012 na nezávislých akcích jako byly například Go4LoL soutěže. K týmu EU LCS se připojil v roce 2013 a od té doby nevynechal jedinou sezónu, což znamená, že u Riotu začíná svůj šestý rok.

Quickshotův Twitter - @RiotQuickshot

Daniel “Drakos” Drakos

Drakos datuje své začátky v League of Legends do doby vydání Nidalee (konec roku 2009). Svou kariéru v esportu začal jako redaktor a designér. Poté se dostal ke castingu. Profesionálem je of roku 2015 a k týmu EU LCS se připojil na jaře roku 2016, což znamená, že rok 2018 bude jeho třetí u Riot Games.

Drakosův Twitter - @DanielDrakos

Aaron “Medic” Chamberlain

Medic se dostal k League během svém prvního roku na medicíně, zhruba v době, kdy byla vydána Caitlyn (leden 2011). Při studiu cestoval po Evropě a uváděl malé LAN turnaje a americké verze Go4LoL. Po úspěšném dokončení studia pracoval chvíli jako doktor a po zjištění, že to není práce pro něj, se naplno vrhnul do uvádění. Toto bude jeho první úplná sezona v EU LCS týmu.

Medicův Twitter - @MedicCasts

Devin “Piratechnics” Younge

Devin začal hrát League v roce 2011 poté, co mu ji doporučilo několik spolužáků z univerzity. V roce 2014 začal psát profily týmů účastnících se LCS a uváděl amatérské turnaje. Po uvádění LPL v S4 po boku Froskurinn se mu podařilo prosadit u Riot Games.. Rok 2018 bude jeho 4. rokem u týmu EU LCS.

Twitter PiraTechnics - @PiraTechnics


Analytici rozhodnutí (Colour casters)

Martin “Deficio” Lynge

Když nepočítáme jeho vystupování jako hráče, tak první Deficiova zkušenost v živém vysílání přišla v prvním týdnu splitu EU LCS 2014. Podle jeho vlastních slov měl v ústech bramboru a netušil, co dělá. Riot a komunita mu ale dali šanci a nyní je hrdý na svou evoluci. 

Deficiův Twitter @RiotDeficio

Andrew “Vedius” Day

Vedius začínal jako hráč, který se jednoho dne chtěl stát profesionálem, ale dostal příležitost uváděl vysílání ve Velké Británii a od té doby se do tohoto povolání zamiloval. Spolupráce s talentovaným týmem účinkujících v EU LCS a vystupování před nadšeným francouzským davem je podle něj nejlepší zkušeností v životě.

Vediusův Twitter - @RiotVedius