Máte doma merch League of Legends, povídáte si s kamarády o lolku a posloucháte hudební výtvory Riotu v mezičase? V tom případě jste ve hře strávili (stejně jako my) až moc času a nejspíše se řadíte mezi jeden z typů hráčů lolka.


Toplaner

Vaše ideální dovolená se odehrává na osamoceném ostrově, daleko od lidí, od pomoci a záchrany. Tento ostrov (pro někoho toplane) občas navštěvují turisté, zejména jungleři. Jejich návštěva je ve většině případů k ničemu. Buď odevzdají kill, nebo vám seberou farmu. Skóre creepů je přitom to jediné, co drží celý váš tým nad vodou (ačkoliv spoluhráči o vaší existenci často ani netuší).

Jungler

Optimalizace je klíč k úspěchu. Každý přechod mezi kempy máte propočítaný a mezitím, co vás spoluhráči prosí o gank, přemýšlíte, jak vzít oba kraby. Jejich získání představuje cíl srovnatelný se zničením nepřátelského nexusu. Mute spoluhráčů považujete za nedílnou součást SoloQ.

Váš herní styl se liší podle picku:

  • Tank jungler: nemáte žádné makro, gankujete náhodné linky a doufáte v úspěch. Snad si protihráč při 8. ganku botu nekoupil wardy
  • Carry jungler: lolko je týmová hra, proto vám tým může dát veškerou farmu na Summoner’s Riftu. Buď se nafeedíte, nebo mutujete všechny po své páté smrti.

Midlaner

Vaše povaha se mění podle typu šampiona:

  • Turista: Rychle pushnout pod věž a navštívit jinou linku. Třeba vám výlet přinese kill na jiné botu. Znáte range ultimátek Twisted Fata a Galia z paměti. Doufáte, že Aurelion Sol bude zase OP. O svoji věž přijdete během mrknutí oka při neúspěšném roamu.
  • Agresivní rváč: Vaší doménou jsou asasíni. Picknutí Zeda vám nedělá problém ani když máte kompletně AD tým. Po každém killu spamujete lvl 7 mastery. Na linku berete pouze ignite. Do dnes proklínáte patch, ve kterém Riot přidal stopwatche.
  • Tankista: Ačkoliv berete na mid Galia, stavíte tanky build. Vašim mentorem byl DoinB, který s Nautilem na midu vyhrál Worlds, tudíž je tato strategie OP. V obchodě nakliknete záložku s tanky předměty a užíváte si, jak máte i přes svůj build na konci největší damage.
  • Marksman: Na mid berete čistě postavy na dálku. Váš “champion bazének” (nikoliv oceán) se skládá z Luciana, Corkiho, Akshana a Tristany. Sem tam si zahrajete i Twisteda. Původně jste hráli na botu, ale nedostatečně dobří supporti vás odradili od této pozice. Svůj hněv jste tak přesunuli na junglery. Pokud jste pozadu, týmu absolutně nic nepřinášíte a s touto informací instantně nesouhlasíte.

ADC

Farma je pro vás posvátná. Držíte se vašeho supporta a pokud mu nesedne váš specifický styl hry, viníte ho z prohrané linky. Ačkoliv je matchup velice důležitý, neuznáváte ho hrajete si své oblíbené ADC vždy stejným způsobem. Stále čekáte, kdy se vrátí 7. sezóna a svět se opět bude točit kolem vás. Wardíte controlkami jen když vás o to někdo požádá, máte goldy navíc a místo v inventáři. Tudíž skoro nikdy. Buď jste ve hře k ničemu, nebo potaháte celý tým.

Support

Jste máma celého týmu. Kupujete pro celou rodinu (čti jako tým) wardy, dohlížíte na své carry, bráníte je, odchytáváte pomocí hooku nepřátele a zkrátka se staráte. Přesto dostanete 4 honory jen pokud trefíte absolutně každý hook, nebo hrajete Soraku. Vision skóre nikdo neocení stejně jako rotace po mapě a všudypřítomný nátlak na junglera. Váš nejlepší kamarád je marksman, pro kterého uděláte cokoliv. Na jiná ADC se díváte skrze prsty a většinou je pingujete otazníčky. Pokud si nedají jasný kill, jdete pomoct na jinou linku a už se nevrátíte.

Blamer Riotu

Do hry se dostal nový šampion a vy nevíte, jak proti němu hrát? V tom případě už zapínáte Twitter a píšete pod poslední příspěvek náhodně zvoleného Rioťáka, jak hru zkazili. Váš Reddit účet sbírá karmu díky stížnostem na cokoliv a nápadům na vybalancování otravného [doplňte jméno postavy, proti které jste prohráli linku]. Samozřejmě jste i nespokojeni se ziskem LP, jelikož Riot opět drží lepší hráče v nižších divizích. Přeci jen, o to déle musíte hru hrát, abyste se konečně dostali do Diamondu, kam patříte.

One Trick Pony

Vaše level 7 mastery zdobí nejen váš pečlivě vyzdobený profil (s ikonkou a pozadím profilu stejné postavy), ale i každý váš play. Neodpustíte si po každém outplayi ukázat, že máte přes milion bodů a vymaxované eternals. Možná si neberete ten nejnovější skin, ačkoliv ho máte, ale ten, podle kterého se řadíte mezi “OG” hráče. Znáte každou mechaniku své postavy, každé kombo, lore a i matchup. Ačkoliv jste Gold 4 a pravidelně prosíte Riot na Twitteru o buff. Mezitím vykupujete další merch, aby vám nechyběl do sbírky.

Sběratel

Nové mise, event a skiny? Někdo za hru zdarma přece platit musí. Vaší jedinou téměř nesplnitelnou misí je zajistit, aby vám nic nechybělo. Kupujete všechny skiny, ačkoliv se vám nelíbí, a na FB skupině pravidelně ukazujete, že máte desítky legendárek. Právě pro vás Riot přehled skinů do klienta přidal. Děkujeme, že udržujete hru zdarma.

Aramista

Máte na účtu postavy jen na ARAM. Znáte nejlepší strategie a runy tohoto RNG módu. Hrajete buď zcela pro zábavu, nebo absolutně tryhardíte, zejména kvůli misím. Sem tam si skočíte na ARAM turnaj. Jednou za čas si zapnete Summoner’s Rift spolu s GPS, abyste se neztratili. Po 15 minutách na lince jdete automaticky na mid. Makro vám nic neříká.

Toxičák

Dlouhodobě studujete slovní zásobu, za kterou Riot banuje. Víte nejen jakým způsobem napsat “KYS”, abyste se vyhnuli banu, ale i maximální počet pingů, než dostanete cooldown. Už před několika lety vám došly nápady na originální jména nových účtů. V banu jich máte několik desítek a skiny tak raději nekupujete. Když ban nedostanete ani měsíc po dosažení 30. úrovně, všude se chlubíte, jak jste reformed. Vaše slovní zásoba urážek uchvátila nejednoho hráče. Mute tlačítko pro vás neexistuje.

Superfanoušek

Většinu volného času trávíte na LoL streamech. Názory influencerů papouškujete všude a vždy se s nima ztotožňujete. Mezi vaše nejoblíbenější patří IWillDominate, LS a TFBlade. Jejich nápady vždy předhazujete kamarádům. Nebojíte se okomentovat příspěvky na Twitteru a pořádně se po boku těchto streamerů opřít do Riotu. Kdyby hru balancovali oni, bylo by na světě mnohem lépe. U svého oblíbeného streamera máte minimálně Tier 2 sub a doufáte, že si jednu custom hru se svým idolem zahrajete.