Uzimu vypršela smlouva s Royal Never Give Up. Nad budoucností jednoho z nejlepších střelců v historii League of Legends visí aktuálně otazník. Vzhledem k okolnostem je možné, že čínská hvězda bude muset ukončit svoji profesionální hráčskou kariéru.

Podle datatabáze kontraktů, kterou eviduje Riot, vypršela Uzimu smlouva s RNG. Od května je tak obávaný čínský snajpr volným agentem. Vítěz MSI z roku 2018 a několikanásobný finalista světového šampionátu se nachází právě na rozcestí. Oblékne snad hráč s nejvíce zářezy na světě v kompetitivních hrách nový dres, či snad zůstane loajální RNG? Nebo se schyluje k ukončení kariéry čínské ikony?

Třiadvacetiletý marskman musel jarní split oželet. Kvůli zranění ruky se organizace neopovážila Uziho vyslat do boje, tudíž od začátku jarního splitu jsme na spodní linii s Mingem mohli vidět Bettyho, jenž přišel do RNG z Flash Wolves. ADC z Taiwanu si vedlo velmi dobře, v základní jarní části LPL se podílelo na 73% killů svého týmu s průměrným KDA 5,6. Účastníci posledních Worlds selhali ve vyřazovací části, když nestačili na Edward Gaming.

Uzi se nechal slyšet, že jeho zranění mu dovolí hrát denně jen několik hodin, což je pro profesionálního hráče, jenž potřebuje trénovat, velký problém. Doktor mu dokonce sdělil, že jeho paže jsou opotřebované, jak kdyby mu bylo 40 nebo 50 let.

Uzi čelí svému zranění už dlouhodobě. Před necelými dvěma lety musel také na nějakou dobu odstoupit od kompetitivního hraní. V minulém roce se stal ale opět oporou týmu. Dojde ke stejnému scénáři i letos? Nebo by měl hráč známý pro svou Vayne pověsit klávesnici a myš na hřebík?