Start do Worlds 2021 si západní týmy rozhodně za rámeček nedají. Evropa dosáhla na 22,2% winrate (2-7) a stejně tak Amerika. Oba regiony si navíc jednu z těchto dvou výher připsaly proti sobě navzájem. MAD navíc zdolali korejské Gen.G a Amerika japonské DFM. Přesto zde je šance na postup. Co Fnatic, Rogue a MAD potřebují k výhře?

Rogue mohou zaútočit na FPX

Začneme skupinou A. Rogue nejsou v moc špatné pozici. Pomohla jim zejména výhra na Cloud9 a fakt, že Damwon neutrpěli žádnou porážku. Jejich manko na druhé místo je tudíž jen jedna hra. Rogue mohou přímo postoupit, i když Damwonu opět podlehnou. Klíčovou hrou je odveta proti FPX. V případě prohy jsou šance Rogue na postup téměř (nikoli zcela) nulové.


Fnatic ve stejné pozici jako v roce 2017

Situace Fnatic přesně kopíruje scénář z roku 2017. Tehdy Fnatic rovněž byli se skóre 0:3 na dně tabulky, a dokonce prohráli další hru proti korejským Longzhu. Letos je čeká identický klíč k postupu. Prohra proti RNG by znamenala mizivou šanci na postup, při které by musely všechny ostatní zápasy dopadnou ve prospěch Fnatic.

Zvládnou to borci v oranžovém i letos? Můžeme jen doufat.


MAD Lions ve vyrovnané skupině

Rogue a MAD Lions mají na kontě jen jednu výhru, přesto je situace obou týmů značně rozdílná. MAD totiž jsou v relativně vyrovnané skupině a porazili celek, který má aktuálně lepší skóre. K postupu sice nemají nejblíž z týmů ze skupiny D, v rámci Evropy jde ale o největší naději. Klíčová bude nejen odveta proti, ale i souboj s LNG.