Už vás nebaví čekat v načítací obrazovce před spuštěním hry? Pomalý disk může brzdit i tu nejnadupanější počítačovou sestavu. Drobná investice do rychlejšího SSD naopak zrychlí i několik let starý stroj. WD_BLACK takových disků nabízí hned několik, včetně dvou zcela nových.

Nejrychlejší úložiště už dávno nevyužívají SATA rozhraní, nýbrž M.2 PCIe slot. Ten si prochází postupně revizemi a aktuálně se nejčastěji setkáte se čtvrtou generací. Disky osazené do tohoto slotu nabírají rychlosti i přes 7 000 MB/s, což je také případ novinky od WD_BLACK. SSD disk SN850X NVMe nabídne rychlost čtení až 7 300 MB/s právě při zapojení skrze PCIe 4.0.

Vysoká rychlost se hodí zejména při načítání velkých souborů. S těmi se setkáte například při práci ale i v hrách. Video soubory, textury, animace a další data zabírají i gigabyty prostoru. Mnozí si jistě vzpomenou na téměř nekonečné načítání hry v Grand Theft Auto 5. S tím je naštěstí konec.

WD_BLACK disky disponují novým herním režimem Game Mode 2.0 umožňujícím odemknout plný potenciál výkonu počítače. V aplikaci navíc můžete sledovat veškeré informace ohledně vašeho disku.

Řada disků SN850X je k dispozici ve třech kapacitách od 1 TB do 4 TB a také v provedení bez a s heatsinkem. Chladič nejen napomáhá k nižším teplotám, lepšímu výkonu a delší životnosti, ale obsahuje také decentní RGB podsvícení. Cena startuje na velmi přijatelných 3 950 korunách.

Pro hráče na cestách je pak ideální nový externí disk WD_BLACK P40 s rozhraním USB 3.2 Gen 2x2. Ačkoliv jde o externí USB disk, jeho rychlosti jsou srovnatelné s interními variantami. Tento model tak dosahuje až na 2 000 MB/s při čtení a zápisu.

Hráče jistě potěší také RGB podsvícení, jež lze nastavit skrze aplikaci WD_BLACK Dashboard. Barvy můžete synchronizovat s řadou RGB ekosystémů a sladit si tak podsvícení podle libosti.

Díky kompaktnímu designu a odolnému exteriéru je WD_BLACK P40 Game Drive ideální pro cestování. Hry si můžete uložit na disk a spustit na více počítačích během několika sekund díky rychlému rozhraní.

Další možností využití je připojení ke konzoli, abyste nemuseli stahovat tituly znovu, pokud vám na interním disku dojde místo. Vysoké rychlosti se hodí i pro práci s velkými soubory, které potřebujete mít neustále po ruce. Video tvůrci a fotografové si tento externí disk zamilují.

Cena za WD_BLACK P40 začíná na 2 869 korunách a k dispozici jsou tři varianty s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB.

Nové rychlé disky WD_BLACK jsou k dispozici přímo v eshopu WesternDigital.com, kde k produktům nabízí 30denní záruku vrácení peněz a pětiletou omezenou záruku.