Reklama
Rozbor nového předmětu Gargoyle Stoneplate

Rozbor nového předmětu Gargoyle Stoneplate

S midseason reworkem tanků se do hry dostaly také dva nové předměty - Gargoyle Stoneplate a Adaptive Helm. V tomto článku se však budeme věnovat pouze prvnímu z nich.

 

 Gargoyle Stoneplate

  • 40 Magic resist
  • 40 Armor
  • UNIQUE passive - Stone Skin - Pokud je ve vašem okolí 3 a více nepřátel, získáte 40 armor a 40 magic resist navíc.
  • UNIQUE active - Metallicize - Zvýší HP vašeho šampiona o 40%, ale sníží jeho poškození o 60%. Pokud je zároveň v provozu pasivka tohoto předmětu, zvýší se životy o 100% míto o 40%.

Aktivka tohoto předmětu tedy zvyšuje a zároveň snižuje poškození schopností, které záleží na maximálních životech, a zároveň se jedná o skvělý předmět na sebeobranu. Aktivka vám však dokáže i ublížit, pokud na vás nepřítel používá schopnost udělující poškození z % chybějících HP cíle (např. Lee Sinovo sekundární použití Q). Pokud vám chybí mnoho životů při zapnuté aktivce, daná schopnost vám způsobí více poškození. To se ale asi nestane příliš často..

Aktivka tohoto předmětu navíc skvěle redukuje příchozí poškození. Teď trochu matematiky: Řekněme, že máte 500 životů z maxima 1000 a okolo vás stojí 3 nepřátelé. Zapnutím aktivky se vaše současné životy zvýší o 500 na 1000. Nepřítel vám ubere 500 životů (máte tedy 500/2000 → 25% HP) Aktivka poté skončí a vaše životy klesnou na 250/1000. Poškození tedy bylo zredukováno o 50%. Tento předmět tedy může dokonce redukovat i "true damage".

Na to opět navazuje nevýhoda. 50% redukce se aplikuje i na příchozí léčení během doby trvání aktivky. Nemá tedy příliš smysl, aby vás například Soraka léčila.

Aktivka Gargoyle Stoneplate tedy dodává 28% nebo 50% redukci poškození v závisloti na tom, zda se vaše životy zvýšily o 40% nebo o 100% (podle počtu nepřátel v okolí).

Netrvalo dlouho a pro tento předmět si našlo využití mnoho šampionů, především Darius a Cho’gath, jelikož 60% redukce vlastního poškození se neaplikuje na "true dmg". Jejich ultimátky jsou tedy netknuté. Pokud je řeč o Cho’gathovi, podívejte se na následující video, jak pomocí tohoto předmětu dokáže "outplaynout" carry a zabít ho na jedno kliknutí.

Využít tento předmět mohou však i další šampioni, zejména tankové, bruiseři a někteří "fighteři". Za zmínku stojí hlavně Sejuani a Galio nebo Gragas, kteří oplývají možnostmi jak zahájit teamfight, ale stát se tak na krátkou chvíli terčem všeho poškození. Pojďme se blíže podívat ještě na další šampiony.


Jarvan IV

Jarvanův štít dostal v nedávné době konečně smysluplnou úpravu a nyní se zvyšuje jeho hodnota s životy, tank Jarvan je tedy opět částečně ve hře. Díky Gargoyle Stoneplate může skočit mezi velké množství nepřátel, uzavřít je v ultimátce a přežít jejich útoky, než mu na pomoc přiběhne zbytek týmu. Jarvan totiž po použití svého komba nemá jinou možnost než používat své základní útoky a nemůže nijak uniknout.

Lee Sin

Podobně jako u Jarvana i Lee Sin nemá po použití svého komba možnost úniku. Vyměnit carry za život Lee Sina je ve většině případu vždy výhodné, ale není lepší carry zabít a ještě k tomu přežít? K tomu Lee Sinovi může dopomoci právě Gargoyle Stoneplate a to ve chvílích, kdy se po odkopnutí ala Insec ocitnete uprostřed celého nepřátelského týmu. Samozřejmě pokud hrajete full AD Leeho, tento předmět vás asi příliš zajímat nebude.

Akali

Možná to bude znít směšně, ale tank Akali terorizovala Rift ještě před několika měsíci stejně jako donedávna tank Fizz (nerfnutý v posledním patchi). Ačkoli se skutečně jedná o asasína, vydrží toho opravdu dost, Akali však potřebuje čas na reset svých schopností a její W - Twilight Shroud k tomu ne vždy stačí. Gargoyle Stoneplate jí tento dodatečný čas dopřeje.

Soraka

V první řadě je nutné říci, že se jedná o velice experimentativní nápad. V late game by se však mohlo jednat o efektivní předmět, který nejen dokáže Soraku uchránit, ale navíc snižuje počet ubraných životů při léčení z 10% na 5% nebo 7,2% (v závislosti na okolních nepřátelých). Aktivka trvá 4 vteřiny, během kterých jste v late game schopni použít W až třikrát. Podmínkou koupě tohoto předmětu však je mít hodně životů, stavíte-li tedy Warmog's Armor mohl by vás zajímat i Gargoyle Stoneplate.

Na závěr je nutné dodat, že Gargoyle Stoneplate je velice užitečný a efektivní předmět, který dokáže využít více typů šampionů (tankové, bruiseři a fighteři). Předmět, který se dá použít více defenzivně, ale i ofenzivně (Cho’gath). Ale hlavně se jedná o velice efektivní předmět pro šapiony, kteří dokáží zahájit boj a potřebují přežít do té doby než přijde zbytek týmu.

Nové fórum je tady! Vyzkoušej ho ještě dnes. Jdu na to

Komentáře

Tento predmet pouzivam hlavne na Malphita ktory ked vleti s ulti do teamfightu tak sa mu tento predmet paradne hodi :)

Tarim: Cho gath má a ultimátce přepočet bonusových HP do poškození, čili čím více má HP tím více dá dmg. No a v tom videu má po zapnutí vždy kolem 8000 HP

Well, sám bys měl dobře vědět, že něco napsat je hard aby se na to nesnesl hate, Taky bys měl vědět, že tohle je čistě překlad článku od Lolkingu a ta Soraka je čistě má iniciativa z dobré vůle. Čili psát co všechno by se mohlo udělat lépe je trochu nesmyslné, pokud chceš aby byl Tryhard lepší, neutíkej a piš :)

Myslím si, že je poněkud bez smyslu vysvětlovat tento článek tak, jak jsi ho zde vysvětlil, protože jsi uvedl cirka 5 šampionů. Bylo by ale lepší uvést význam a možnosti pro jednotlivé role. Protože tento item je celkem dobrý i pro adc protože pokud má enemy tým hodně frontile a jsi například short range carry a potřebuješ přežít, tak je to naprosto ideální item, to samé i pro supporta který dělá frontline (ano zmínil jsi soraku díky healingu, to cením). Nadále na midlane to může být ideální předmět pro Azira na engage atd…

Asi už mám trochu upito, ale může mi někdo vysvětlit jak může Cho'gath „sežrat“ champa za 2200? Resp. jak dosáhnu toho aby R dalo takový dmg? xD

Reklama
Bleskovky
ico 15. 12. 2017

Prosincové slevy Early Sales jsou nyní k dispozici až do 18.12.

ico 14. 12. 2017

Dnes je to přesně šest let, kdy se ve hře poprvé objevila Ahri.

ico 14. 12. 2017

Golden Guardians oznámili sestavu pro nadcházející sezónu.

ico 14. 12. 2017

Práce na Robotické Illaoi již započaly a Riot nás o nich, jak slíbil, informuje.

ico 13. 12. 2017

Koukněte na shrnutí roku 2017 přímo od Riotu.

ico 13. 12. 2017

Přesně před čtyřmi lety byl do hry přidán Yasuo.

Reklama