Sentinels of Light se řadí k největším eventům, které Riot v lolku kdy uspořádal. Získávání bodů v tomto eventu je ovšem velmi zdlouhavý proces, který nejednoho hráče přinutil optimalizovat získávání bodů na úkor zábavy. V horším případě pak mnoho hráčů aktivní zapojení v misích vzdalo. Riot si je tohoto problému vědom a přišel s nápravou.

Pokud jste se zasekli v misích v některém z regionů, brzy se váš postup razantně urychlí. Riot 84Slasher, producent eventů, sdělil na svém twitteru, že od čtvrtka 22. července všichni hráči získají 600 bodů do eventu za každou odehranou PVP hru. Změna se vztahuje na Summoner’s Rift PVP hry, Ultimate Spellbook i TFT zápasy.

Tato úprava potrvá až do konce eventu a nevztahuje se na ní omezení vzhledem k počtu her nebo dní. Nejde o tedy o denní, či týdenní misi a 600 bodů můžete farmit prakticky neustále do konce eventu. Vývojář z Riotu nicméně dodává, že pro nadcházející části Runeterry je nutné získat větší počet bodů. Nebude vám tedy stačit jedna, či dvě hry jako nyní.

Kompenzace pro aktivní hráče, kteří do teď ve velkém grindili body, zmíněna nebyla.