Známý americký tým Echo Fox si LCS v roce 2020 nezahraje. Již v dubnu tohoto roku vyplynulo na povrch rasové napadání ze strany Amita Raizada – jednoho z investerů Echo Fox. 

Bývalý basketbalový hráč a investor Echo Fox Rick Fox se tehdy rozhodl okamžitě prodat svůj podíl a organizaci opustit. Celou situací se začal zabývat také pořadatel LCS – Riot Games. Celý svět se dlouhodobě snaží proti rasismu bojovat a jeho přítomnost v americké nejvyšší LoL lize je naprosto nepřípustná. Rozhodnutí Riotu bylo jasné, LCS opustí buď Echo Fox, nebo Amit Raizad. Echo Fox se bohužel Amita Raizada nedokázalo nijak zbavit a rozhodlo se svůj slot v LCS prodat. 

Spekulovalo se o prodeji do rukou Kroenke Sports & Entertainment, kteří dříve vlastnily například Phoenix1 a nyní mají ve svém vlastnictví mnoho sportovních týmů, za zmínku stojí Colorado Avalanche hrající NHL, fotbalový tým Arsenal F.C. nebo také tým z Overwatch League Los Angeles Gladiators. Z tohoto prodeje ovšem nakonec sešlo z prozatím neznámých důvodů a RIOT musel, vzhledem k ubíhajícímu času, vzít prodej do svých rukou. 

Na stránkách League of Legends bylo vydáno oznámení, že 13. srpna byla podepsána mezi LCS a Echo Fox, která oficiálně ukončí jejich účast v soutěži. Součástí smlouvy také je, že LCS sám prodá slot Echo Fox a většinu výnosu dá Echo Fox. Od 16. sprna LCS dává třiceti denní lhůtu pro potenciální zájemce, ze kterých poté vybere ideálního budoucího účastníka LCS.