V neděli ráno se otevřela první část Pick’em a my mohli začít tipovat konečného vítěze Worlds. Novinka v rámci celého tipování ovšem přinesla řadu kontroverze. Nešlo ani tak o samotný princip odhadnutí celkového vítěze Worlds, ale spíš o text, který se objevil po vybrání.

Začátek hlavní části Pick’em je naplánován na 10. říjen po konci play-in části. Právě do té se nešťastně zvolený text trefoval.

Začíná play-ins, ale tuhle fiestu zde nepodporujeme. Pohodlně se usaďte a počkejte si na show.

Přirovnání play-in k fiestě nenechalo jednoho chladným, a nejen na Twitteru a Redditu se strhla pořádná diskuze. Ačkoliv šlo evidentně o vtip, pro mnoho týmů je play-ins jediná příležitost dostat se do hlavní části největšího LoL turnaje.

Celá situace tak byla pro značnou část komunity pohoršující, někdo ovšem text bral s nadhledem.

Riot nakonec přišel s vysvětlením a omluvou.

Dnes jsme aktivovali Pick’em, bohužel člen našeho týmu napsal dočasný text, který byl ironický a jednalo se o omylem zveřejněný vtip.

Byli jsme frustrování z faktu, že play-in nemůžeme zahrnout v Pick’emu. Máme tuto část turnaje rádi, celý systém tipování jsme od základu předělali. Bohužel změna místa konání, úpravy v rozvrhu a nejistota ohledně kvalifikovaných týmů zapříčinila, že jsme play-in část nemohli zařadit do tipovačky.

Nemusíme dodávat, že poselství zprávy nereflektuje náš vztah k play-in, právě naopak. Omlouváme se za chybu.

– Luke Cudney, Director of Esports Product Management, Riot Games