​​​​​16. a 17. února spolu v ruské LCL lize sehrály zápasy týmy ROX a Vega Squadron proti týmu Vaevictis Esports, který byl v tomto zápase tvořen pouze dívkami. Hráči ROX a Vega Squadron podle všeho porušili pravidla ligy, a proto proběhlo vyšetřování.

Obvinění proti týmu ROX

Ve hře proti Vaevictis zabanoval během pick/ban fáze tým ROX 5 support šampionů. Přestože to není zcela proti pravidlům, jak ruská odnož Riot Games, tak i komunita League of Legends to vnímá jako projev nedostatku respektu vůči týmu Vaevictis Esports. Alespoň se tak psalo v oficiální zprávě od Riotu, protože podle odezvy na twitteru a redditu se jasně drží strany hráčů ROX.

Podle všeho tým porušil pravidlo s označením 10.2.4, které hovoří o zákazu diskriminace a hanobení pohlaví, ras, náboženství, atd.

Obvinění proti týmu Vega Squadron

Ve hře proti Vaevictis hráči Vega Squadron záměrně prodlužovali zápas, což je nesportovní chování.

Tým Vega Squadron je obviněn z porušení pravidla LCL, které nese označení 10.1.1.2 a hovoří o čestnosti při soutěžení. V jeho znění najdeme, že se od týmů v každé hře očekává jejich nejlepší výkon, vyhýbání se špatnému chování, dodržování zásad sportovního chování, upřímnosti a fair play.

Závěrečné skóre si můžete prohlédnout níže.

Verdikt

Riot Games považuje takovéto chování (genderovou a jakoukoliv jinou diskriminaci) jako zcela nepřijatelné a očekává od hráčů LCL poctivost a respekt k protihráčům. Týmy ROX i Vega Squadron porušily pravidla soutěže, stejně jako devátý paragraf pravidel Summoner’s Code.

Obě organizace byly varovány, což znamená, že pokud by se tyto přestupky v budoucnu opakovaly, přijdou přísné tresty.