Jessica Nam známá také pod přezdívkou Riot Safelocked nám v novém videu představila několik novinek a plány Riotu do budoucna. Co nás čeká?


Současný stav hry

V Riotu jsou zatím spokojení s tím, jak se nová sezóna s elementovými draky vyvíjí. Vzpomenuty byly také úpravy pro topaře a některé šampiony, které můžeme nově vzít do jungle (Teemo, Darius, Talon...).

Vypuštění Clashe byl prý úspěch – v několika regionech byl prý dokonce překonán rekord v počtu přihlášených hráčů do hry.

Do budoucna se chystají také úpravy ranked matchmakingu – v obou týmech by se měl nově objevit vždy stejný počet autofill hráčů a vyvážený by měl být také počet premade skupin. V předsezóně se navíc chystá ještě úprava promo sérií a větší transparentnost při srovnání MMR a postavení v žebříčku.


Noví šampioni

Přiští měsíc se dočkáme dalšího reworku – Volibeara. Poté už se začne Riot soustředit na nové šampiony až do konce roku. Zatím nastínil dva – náladového junglera a také maskované carry, které “odmítá zemřít”.

Vzhledem k pandemii koronaviru však Riot dodává, že vydání nových šampionů může být trochu jiné, než obyčejně. Mohou třeba vyjít rychle za sebou. 


Eventy a herní módy

Další velký event se měl konat během Mid Season Invitational. A i když se MSI ruší, Riot plánuje vydat některé aspekty, které měl v plánu. Třeba skiny vítězů Worlds – FPX.

Dále se chystá event, kde bude k dispozici pick URF (tedy ne ARURF) a uvidíme v něm v hlavní roli Pulsefire skiny - ve videu je vidět nový Pulsefire skin na Pantheona.

A na konci léta v rámci letního festivalu se také na nějakou dobu vrátí Nexus Blitz.


Skiny

Riot dále pokračuje ve vytváření skinů pro šampiony, kteří už dlouho žádný nedostali. Zatím si ze svého seznamu šestnácti opomenutých šampionů může odškrtnout sedm, kterým už byl nový skin vytvořen (např. Dragonslayer Trundle, Dark Star Mordekaiser, Taric Luminshield...)

Ve videu jsme také viděli ukázky dvou nových skinů – Astronaut Bard a Pool Party Taliyah.


Teamfight Tactics

Na závěr ještě Riot prozradil, že se dočkáme nového rozšíření do TFT ještě během trvání Galaxies, kde uvidíme nové jednotky, nové malé legendy a také nové galaxie.