Riot v při streamu oslavujícím začátek ranked sezóny představil mnoho novinek. Například známe schopnosti nové postavy, Viega. Ruined King ovšem nebyl jedinou hvězdou celého živého přenosu. Riot připravuje více šampionů, skinů a dalších novinek.

Postava pro každou roli

Minulý rok vydal Riot alespoň jednu postavu pro každou roli. Letos se tento princip zachová. Do jungle již brzy zamíří Viego. Na Live serverech se objeví již tento měsíc.

Viegův příběh do hry dostane hned další 3 nové šampiony. Prvního z lze popsat jako AP šampiona na míru šitého horní lince. Třídou se zařadí mezi fightery. Potyčky mu rozhodně nemají být cizí.

Později do hry zavítá mág s dlouhým dosahem schopností. Tato dívka se zabydlí na midu a Riot zmiňuje, abyste jí ani nezkoušeli něčím otravovat. Půjde o Yordla z Bandle City.

Ruined King nakonec zavede na Summoner’s Rift i nového marksmana. Jeho zaměření má být nevšední po vzoru Senny. O novém ochránci světla toho zatím víc nevíme.

Reworky

Rework Dr. Munda se blíží a jeho odhalení nás čeká již tento týden. Riot si mezitím připravil hlasování, kterého se dočkáme nedlouho poté. Z pěti postav hráči vyberou jednu, jenž se dočká kompletního vizuálního a herního reworku. Vybírat budeme mezi Skarnerem, Nocturnem, Quinn, Shyvanou a Udyrem.

Podobné hlasování v minulosti vyhráli Fiddlesticks a Volibear. Tentokrát Riot odhalí více informací předem, například jakým směrem by se potenciální rework ubíral. Hlasovat lze už nyní na oficiálním webu nebo prostřednictvím klienta.

Nové skiny

V roce 2021 se dočkáme více jak 140 skinů. Některá témata se vracejí a dočkáme se tak opět PROJECT a Battle Academia. Riot ale chce také prozkoumávat nové světy. mezi ně patří následující.

Lunar Beast – futuristická civilizace se střetává s památnou kulturou

Space Groove – barevný sci-fi vesmír

Již nyní je v klientovi anketa, ve které lze vybrat další tématiku skinů. Dočkáme se jich později v letošním roce.

  • Monster Tamers
  • Crime City Nightmare
  • Debonair 2.0

Eventy projdou vylepšením. Každý event doplní speciální herní režim. Prestige body se změní a dočkáme se dalšího eventu s důrazem na příběh Runeterry.