Konečně jsme se dočkali startu evropské nejvyšší Ligy. Návrat MSI šampionů vzbuzoval mnoho otázek. Dokážou G2 navázat na skvělé výkony z minulého splitu a mezinárodního turnaje? Nebo se jim dokáže někdo vyrovnat?

Jako vždy kompletní přehled výsledků uplynulých zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Fnatic konečně porazili SK Gaming

Letní split odstartovali právě G2 proti Splyce. Ačkoliv se týmu okolo Humanoida chvíli dařilo sekundovat G2 v úvodních fázích hry, na vítězství to nestačilo. Druhému českému zástupci se dařilo už více. Origen zvládli hru proti Vitality a připisují si cenou výhru. Do nové sezóny vykročili dobře i Misfits. Zmetci zdolali Rogue ve velmi vyrovnané hře.

Velkou neznámou byl souboj SK Gaming a Fnatic. Právě SK Gaming dokázali minulou sezónu pokaždé nad Fnatic vyhrát. Odplata ale byla sladká a Fnatic si odnášejí zaslouženou výhru. Do poslední hry prvního hracího dne nastoupili Schalke 04 a Excel. Marksman týmu Schalke 04, Upset, v LEC doposud ani jednou neumřel za Vayne. V této hře tomu nebylo jinak a Schalke díky jemu Excel smetlo v dlouhé, ale na killy jednoznačné hře.

Origen držel krok s G2

Druhý den přinesl na úvod souboj celků, jenž skončili na posledních místech tabulky v minulém splitu. Rogue tentokrát na výhru nemuseli čekat půl sezóny, když hned v prvním týdnu porazili Excel. SK Gaming se v duelu proti Schalke 04 rozhodli zničit Upsetovu sérii. Jeho Vayne byla poslána nedobrovolně na spawn hned několikrát a SK Gaming si odnášejí první výhru v sezóně. Stejně tak Splyce. Oba čeští zástupci tak dokázali přehrát Vitality.

Misfits měli dlouho zápas proti Fnatic ve svých rukách. Bohužel ukradený Baron Nashor postupně spečetil jejich šance na výhru. Fnatic jsou tak zatím neporažení. Na čele tabulky můžeme vidět dva osamocené týmy. Krom Fnaticů jsou to G2 Esports. Jejich hra proti Origenu však byla nesmírně vyrovnaná. Origen dokázali držet velké tempo s G2 a hlavně český marksman Patrik ukázal neskutečný skill za Ezreala. G2 sice duel vyhráli, ale hráči Origenu můžou být se svými výkony určitě spokojení.

Tabulka po prvním týdnu vypadá takto:

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 2-0
- Fnatic 2-0
3 SK Gaming 1-1
- Origen 1-1
- Rogue 1-1
- Misfits 1-1
- Schalke 04 1-1
- Splyce 1-1
9. Excel 0-2
- Vitality 0-2