Tuto sobotu se dočkali také fanoušci za velkou louží, v Severní Americe započal letní split LCS. Dočkali jsme se souboje mezi TSM a Team Liquid, který byl po odchodu Doublelifta z TL právě do TSM velkou lákadlem. 

Vrací se Team Liquid zpět na vrchol?

Na prvním místě nyní najdeme hned tři týmy. Vítěze minulého splitu Cloud9, Evil Geniuses v čele s Bangem, který si zatím drží perfektní KDA (8/0/9) a Team Liquid! Zatímco TL dominovali několik předchozích splitů americké LCS, toto jaro se jim nedařilo. Na povrch vyplynulo, že velkým problémem byl ADC hráč Doublelift, který měl údajné problémy s motivací a respektem vůči trenérem a rozhodl se proto odejít do TSM. 

Teamu Liquid tato změna ale očividně prospěla. V prvním herním týdnu bez větších problémů porazili právě TSM a Golden Guardians a bude rozhodně zajímavé sledovat, jestli si udrží svou formu a zkusí se navrátit na úplný vrchol. 

Byla výměna Kobbeho za Doublelifta pro TSM výhodná? 

Odpovídat na tuto otázku by nyní bylo unáhlené, nutno ovšem říct, že KDA v úvodním týdnu splitu měl Kobbe lepší. TSM se pro letní split rozhodli také vyměnit trenéra, na pozici hlavního coache se vrátil Parth, který od začátku roku 2018 pracoval v TSM jako manager. 

TSM se po prvním týdnu nachází na dělené čtvrté pozici se skóre 1-1, poté, co dokázali porazit alespoň Dignitas. Jestli změny na soupisce byly prospěšné, se nejspíše dozvíme podle výkonů v následujících týdnech, nyní se ale zdá, že klasické problémy TSM přetrvávají. 

Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 2-0
- Evil Geniuses 2-0
- Team Liquid 2-0
4. Counter Logic Gaming 1-1
- FlyQuest 1-1
- Team SoloMid 1-1
- Golden Guardians 1-1
8. 100Thieves 0-2
- Dignitas 0-2
- Immortals 0-2