Ze všech stran se valí predikce a tipy, které mají jedno společné. Worlds 2020 vyhrají TOP Esports. Proč tomu tak je a co mistry čínské LPL odděluje od ostatních silných celků? O tom hovoří youtube video na kanálu Travise Gafforda.

Chemie v TES jako celku funguje letos perfektně, ale hlavní podíl na tom mají dva specifičtí hráči. Knight je často nazýván nejlepším hráčem, který se kdy kvalifikoval na Worlds, a je číslem 1 v drtivé většině listů TOP X hráčů. JackeyLove vyhrál Worlds 2018 s týmem Invictus Gaming a je jedním z nejlepších marksmenů na světě. Společně tato dvojice dokázala v letním splitu a playoffs vyprodukovat 1284 poškození za minutu, což je nejvíce ze všech celků z LPL.

Na ostatních pozicích se ovšem vyskytuje také nesmírná kvalita, což dává týmu možnost volit agresivní způsob hry a využít brzké fáze zápasu jako klíčovou část střetnutí. Přes letní split si TES vybojovali druhé místo v early game ratingu s průměrnou šancí na výhru 57.8% v 15. minutě hry. To není nějak zázračná statistika v porovnání s Victory Five nebo Royal Never Give Up s 58%. Rozdílový moment přichází ve chvíli, kdy se podíváme na to, jak jednotlivé týmy dokáží své vedení z early game zužitkovat. Mid/late rating Top Esports je totiž hned druhý nejvyšší po JD Gaming. I když tedy ani v jednom z údajú neobsazují první místo, je to právě kombinace jejich skvělé early game a konzistentní mid/late game, co je činí tak nebezpečným a úspěšným celkem.

Podíváme-li se na standardní přístup TES ke hře, jejich taktika je často velmi podobná. Jungler Karsa se s early game šampiony jako Lee Sin nebo Elise snaží svoji pozornost upírat k horní polovině mapy, tedy Knightovi a 369, zatímco JackeyLove a Yuyanjia mají za úkol neprohrát bot a v nejlepším případě se dostat do vyrovnané situace. Právě Top a Mid jsou linky, které TES garantují vedení v early game. Karsa obětuje vlastní efektivitu a zdroje k tomu, aby se mohli Knight a 369 dostat do vedení, zatímco Jackeylove dokáže udržet nerozhodný stav na botlane.

TES ale zároveň velmi často bojuje o prvního draka. Knight se pohybuje všude, kde se zrovna něco děje. Proto také drží největší podíl na zabitích z celého týmu a velmi zřídka se dostane do 1v1 situace, která by vyústila smrtí jednoho z midlanerů. Drtivá většina brzkých zabití na botlane pochází z roamů nebo ganků. Na lince se Jackielove snaží pouze farmit a neumírat.

Jakmile se TES dokáží dostat do vedení, stanou se bezcitným predátorem, který hledá potyčky, kde jen to jde. V LPL drží druhé místo v zabitích za minutu hned za IG. Narozdíl od IG jsou ale v těchto soubojích úspšení s nejvyšším KDA v LPL 1.37.

V mid game se TES snaží především díky náskoku z early game ovládnout jednotlivé linky a tím získat kontrolu nad důležitými objektivy. V LPL jsou druhým nejlepším celkem, co se kontroly týče, hned za IG. Možná už jste si všimli té paralely s IG. Oba týmy mají dost podobné strategické myšlení a vnímaní hry. Rozdíl mezi TES a IG je především v tom, že TES dokáží tyto pozitivní statistiky zužitkovat ve svůj prospěch, IG měli tento split ve zvyku své vedení zahodit. To dokazují i čísla. TES mají v LPL největší procento kontroly hlavním objektivů – Barona a Elder Draka.

TOP Esports jsou bez debat letos nejlepším týmem, který byl vyslán z LPL. Mají ve zvyku udeřit brzy, velmi tvrdě a způsobem, který nečekáte. Pokud se hráči soupeře nedokáží vyrovnat obrovské individuální kvalitě a rychlému tempu hry, TES mohou přivézt do číny třetí titul.