Je to přesně sedm let, kdy Evropa poznala svého prvního šampiona. 9.2. 2013 byla  odstartována jarní část evropské LCS. Celkem osm celků bojovalo o první titul evropského šampiona. Liga trvala deset týdnů, přičemž každý tým se utkal s ostatními celky čtyřikrát v bo1 sérii. Šestice nejlepších postoupila do playoff.

Základní část dopadla následovně:

Pořadí

Tým

Bilance

1. Fnatic 22-6
2. Gambit Gaming 21-7
3. SK Gaming 17-11
4. Evil Geniuses 15-13
5. Copenhagen Wolves 13-15
6. against All authority 10-18
7. Giants Gaming 8-20
8. DragonBorns 6-22

Do finále postoupili favorité. Fnatic se utkali s Gambit Gaming na ostří nože o první titul evropského šampiona. Oba celky už měly bohaté zkušenosti z mezinárodní scény. Zatímco ruská skvadra obsadila na Worlds 2012 třetí místo, černooranžoví se mohli chlubit titulem prvního světového šampiona, který vybojovali v roce 2011. O vítězi mezi evropskými titány musela rozhodovat pátá hra. Tu nakonec ovládla parta kolem xPekeho. 

Vítězná sestava:

  • Top: sOAZ
  • Jungle: Cyanide
  • Mid: xPeke
  • ADC: YellOwStaR
  • Support: nRated

Fnatic se tak stali prvními šampiony evropské soutěže. Během dalších let přidali do své sbírky dalších šest titulů a stali se tak neúspěšnější organizací v Evropě. V počtu evropských trofejí je letos dorovnali G2 Esports.

Na závěr pojďme zhlédnout ty nejlepší momenty prvního splitu EU LCS. Na videu uvidíme Ocelota se svou typickou šálou, Krepa, nebo dokonce Deficia v dresu Copenhagen Wolves.