Další díl představovací série je tu a tentokrát se podíváme na H2K.

Soupiska

Role Národnost Jméno
TOP Lennart "SmittyJ" Warkus
JUNGLE Lucas "Santorin" Larsen
MID Marc "Caedrel" Lamont
ADC Patrik "Sheriff" Jírů
SUPPORT Hampus "Promisq" Abrahamsson
COACH Michael "Veteran" Archer

Jediná česká stopa v LCS

Po roce bez českého zástupce v nejvyšší kompetitivní lize v LoL jsme se opět dočkali. V roce 2018 uvidíme českého hráče v soupisce LCS týmu a jistě se máme na co těšit. 

H2K po letech bojů o nejvyšší příčky v Evropě a dvou účastech na Worlds zažili méně úspěšný rok a do nové sezóny vycházejí s dlouhodobým cílem. V sezóně 2018 se dočkáme úplně nové soupisky, v čele s nadějnou dvojicí Caedrel a Sheriff, kterým by měla být oporou trojice zkušenějších hráčů. Vize H2K do budoucna se tedy opírá o dva mladíky a plánovaný franchising EU LCS pro rok 2019. Důkazem je také doba podepsaných smluv. Zatímco SmittyJ, Santorin a Promisq mají smlouvu do konce roku 2018, Caedrel a Sheriff mají smlouvu na dva roky.

Většina predikcí slibuje H2K neúspěšnou sezónu a boje o udržení, může se ovšem jednat pouze o podcenění hráčů? Je nutno říci, že SmittyJ a Promisq za svou kariéru nedokázali žádných výrazných úspěchů a jejich angažování je velký risk. Santorin prožil svou nejlepší sezónu v roce 2015, od té doby se mu daří spíše v soloq, než na kompetitivní scéně. Velkou neznámou jsou ovšem Caedrel a Sheriff. Oba dva hráči jsou mechanicky výborní, ale nemají zkušenosti s hraním na nejvyšší úrovni. V součtu se dá od týmu čekat spíše boj o střed tabulky a předávání zkušeností dvoum nováčkům. Co se týče herního stylu, SmittyJ dokáže přehrávat soupeře v 1v1 situacích a můžeme tedy čekat angažování Santorina spíše na botu a midlane.