Další díl představovací série jsem věnoval nezjnámější evropské organizaci - Fnatic. 

Soupiska

Role Národnost Jméno
TOP Paul "sOAZ" Boyer
JUNGLE Mads "Broxah" Brock-Pedersen
MID Rasmus Borregaard "Caps" Winther
ADC Martin "Rekkles" Larsson
SUPPORT Zdravets "Hylissang" Iliev Gabov
COACH Dylan Falco

Viking umírá jen v boji

Fnatic jakožto největší organizace v Evropě je velmi spjata s hráči ze Skandinávie. Především LoL sekce přijala od svých hráčů vikingskou odhodlanost a letos vstupuje již do jedenáctého splitu EU LCS. Od začátku profesionálního hraní League of Legends jsme mohli vidět Fnatic na úplném vrcholu a pochopitelně také psychicky na dně. Organizace se však nikdy nevzdala a na poli esportu si vypracovala velké jméno. 

Po skvělých výkonech v letním splitu se podařilo Fnatic postoupit na Světový Šampionát, kde bohužel Fnatic nepřešli přes čínské Royal Never Give Up ve čtvrtfinále. S ohledem na rok 2016 se ovšem minulý rok Fnatic vyvedl. Tým znovu našel správnou cestu s evropskými hráči a zdálo se, že pro novou sezónu ani nebude třeba změn. Jak už tomu však bývá, změn jsme se dočkali. Dánský support Jesiz přenechal svou roli Hylissangovi a stal se pouze náhradníkem. Dalších úprav se dočkal také trenérský tým. K úspěšnému Dylanu Falcovi se připojil Youngbuck s nabytými zkušenostmi z G2 Esports a manažer Michael Bolze. 

I když se na první pohled může zdát výměna supporta zbytečná, týmu jistě velmi pomůže. Jesiz je jistě mechanicky velmi schopný hráč a svou agresivní hrou tvořil s Rekklesem dobrou dvojku, bohužel tento styl nestačil ani na dominanci v Evropě, natožpak na mezinárodní scéně. Do nové sezóny vstoupí Rekkles s více podpůrným supportem s obsáhlým champion poolem, který by měl nabídnout stabilnější výkony. Herní styl týmu by se neměl moc lišit od minulé sezóny. Stále půjde o bot-lane centrickou strategii a čekání na late game, kdy může ADC rozhodovat teamfighty.