Audio je jedním z nejdůležitějších prvků u tvorby obsahu. Ať už jde o streamování, vlogy, voiceovery nebo podcasty, vždy chcete, aby byl váš poslech maximálně příjemný. Do kvalitního mikrofonu je třeba investovat a model Stream 900 HD Studio vás za menší příplatek bohatě odmění.

Stream 900 HD Studio je, jak již název napovídá, mikrofon určený pro lidi, kteří to s nahráváním zvuku myslí vážně. Samotný mikrofon má frekvenční rozsah 20 až 20 000 Hz, impendaci 680 ohmů a citlivost -45 dB. Jde o kondenzátorový typ a jeho kvalita se může měřit s mnohem dražšími modely.

Na samotném mikrofonu najdeme ochrannou mřížku zasazenou do elegantního těla. Modré podsvícení vám dá jasně najevo, že je vše připraveno k nahrávání. Zvuk můžete za chodu upravovat otočným tlačítkem pro regulaci zisku. Nachází se zde i regulace hlasitosti při odposlechu. Kvalitní mikrofony totiž disponují také výstupem v podobě například 3,5mm jacku pro případ, že byste chtěli poslouchat nahrávaný zvuk bez prodlevy. U Stream 900 HD Studio se zdířka jacku nachází prakticky na straně.

Ze spodní části pak nalezneme moderní USB-C, kam zasunete dlouhý 2,5metrový kabel, jenž je součástí balení. V něm najdete i celé odpružené rameno s izolovaným držákem pro mikrofon.

Rameno k mikrofonu je často podceňovaný kus příslušenství. I sebelepší mikrofon totiž nebude dobře filtrovat okolní hluk a nahrávat váš hlas, pokud ho dáte příliš daleko. Držák s řadou kloubů tento problém řeší a zároveň vám ušetří místo na stole.

uRage zvolilo k mikrofonu Stream 900 HD Studio velmi kvalitně provedené hliníkové rameno s odpružením. Celá soustava je již z velké části sestavená a vám stačí ke stolu přidělat pouze upevňovací svorku a do té nasadit rameno. Na jeho konci se nachází “pavouk”, tedy izolovaný držák samotného mikrofonu. Vyladěný úchyt eliminuje jakékoliv vibrace přicházející od stolu a pomáhá tak k čistšímu nahrávanému zvuku.

Do pavouka mikrofon nasadíte během pár vteřin a díky dlouhému kabelu a precizně nastaveným kloubům je pohyb s celou sestavou velmi jednoduchý a plynulý. Mikrofon si můžete posunout přímo před sebe a zároveň vám nebude překážet v okolí klávesnice, myši nebo monitoru.

Pro maximální kvalitu nahrávaného zvuku lze využít i dodávaný pop filtr, který jednoduše připevníte k samotnému rameni. Podcasty a streamy díky tomu získají úplně novou úroveň.

Pokud rameno nevyužijete, v balení se nachází také praktický malý stojan. Mikrofon si můžete z ramena během pár sekund přesunout na tento stativ a používat ho například na cestách. To vše bez jakéhokoliv šroubování.

Díky kombinaci kvalitního mikrofonu s pop filtrem a přibaleného ramena je mikrofon uRage Stream 900 HD Studio vhodný pro streamery, tvůrce podcastu ale i hráče, kteří si potrpí na maximální kvalitu zvuku. Instalace je otázkou několika krátkých minut, za což může nejen předem sestavené rameno, ale i fakt, že mikrofon nepotřebuje žádný speciální software. Vše funguje okamžitě po připojení do počítače nebo Macu.