Největší svátek světového League of Legends je již v plném proudu. Během úvodních tří dní skupinové fáze odehrály týmy již polovinu svých zápasů v základních skupinách. Větší radost zatím mohou mít fanoušci východních týmů, na druhé straně podporovatelé především evropských týmů nezažívají nejradostnější dny.

Carzzy a spol. dokázali porazit Korejce, přesto jsou až třetí

Skupinu D si hlavně čeští fanoušci spojí s MAD Lions. Lvíčata z Madridu taženi českým duem Carzzy-Humanoid překvapivě porazili v těžkém zápase korejské Gen.G a dokázali si tak zajisté zlepšit náladu po úvodní prohře s americkým Teamem Liquid. Ve třetím dni se Lvíčata potkala s čínskými LNG Esports. Ačkoliv fanoušci doufali v další skalp východního týmu, Humanoidova parta si po nepovedeném teamfightu kolem draka připsala druhou porážku.

MAD Lions zatím trápí především nestálé individuální výkony hráčů. V prvním a třetím zápase nepředváděl především Elyoya ideální výkony a kvůli své agresivitě zbytečně umíral. Na druhou stranu to byl on, kdo ve druhém zápase přispěl největší měrou k vítězství nad Gen.G. Držíme tedy palce všem hráčům MAD Lions, aby v odvetných zápasech měli více štěstí a dokázali se probojovat do play-off.

Rogue vyhráli pouze nad Cloud9, Fnatic jsou bez Upseta bezzubí

Ani další evropské týmy neměli v prvních skupinových zápasech štěstí. Ve skupině A hrající Rogue (společně s DWG KIA, FunPlus Phoenix a Cloud9) si zatím na konto připsali pouze jedinou výhru. Nutno uznat, že mají velmi těžkou skupinu a výhru si vybojovali podle očekávání s americkými Cloud9. V barvách Rogue zatím předvádí nejsolidnější výsledky duo Larssen-Hans sama a díky výhře nad Cloud9 stále není jejich postup nereálný.

Třetím evropským týmem není nikdo jiný než Fnatic. Oranžové pětce ovšem schází ADC Upset, který se vrátil domů kvůli rodinné záležitosti. A jeho absence se na výkonech týmu velmi podepsala. Nelze říct, že by jeho náhrada v podobě BEANa byla nedostatečná, ale utrpěla především týmová sehranost a všichni hráči předvádějí podprůměrné výkony. Pravdou je, že Fnatic před začátkem Worlds nepočítali s Upsetovou absencí a s BEANem nescrimovali. Čas ovšem nyní hraje proti nim a lze jen tipovat, jestli se za tak krátkou dobu dokáží lépe sehrát.

EDG dominují skupině B

Jedinou skupinou bez evropského zástupce zatím proplouvá čínský obr EDG bez zaváhání a má postup do čtvrtfinále na dosah. Faker a spol si poradil jak s americkými mistry 100 Thieves, tak s DetonatioN FocusMe, a hledí tak na vrchol tabulky z druhého místa se ztrátou jediné výhry. Právě japonský mistr stále čeká na první vítězství a chce-li pomýšlet na postup, nesmí už zaváhat.