Jax bez Mecha traitu dostal velký nerf, ale s aktivním Mecha traitem je oproti poslednímu patchi asi o 15% silnější. Když navíc v aktuálním patchi nemohou jednotky zacílit Hackerima, síla této kompozice se ještě zvýší, když všechny své jednotky posunete do zadní řady. Nepřátelská přední linie se tak celá posune dopředu a váš Jax může bez problémů ničit carry jednotky soupeře.

Tady ovšem nastává problém s bugem. Přední linie jednotek soupeře postoupí dopředu a uvolní místo vašemu Jaxovi jen v polovině případů – když bojujete na své vlastní hrací desce. Pokud bojujete na desce soupeřů, tankové soupeře nevystoupí dopředu, a vy jste proto v 50% hry jen polovičně úspěšní. Pokud Riot tento bug opraví, Hacker Jax se stane obrovsky silný, do té doby je tato kompozice vybalancovaná bugem.

Chcete-li tuto kompozici vyzkoušet, doporučujeme na Jaxe RFC a Guinsoo’s Rageblade. Třetí předmět by měl být defenzivní, tedy například některý z lifesteal předmětů či QSS. Tanky předměty byste měli přidávat na Riven nebo Sejuani.