Na programu prvního dne byl kromě úvodních kol World Cupu, odhalení obřího lootboxu a panelu o novém způsobu animace využité ve videu The Plan, k vidění i hodinový panel na téma: What's New. Michael Chu, Arnold Tsang, Geoff Goodman a Aaron Keller se rozpovídali o konceptu Moiry, nové mapě a s ní souvisejících skinech.

Moira:

Jak zobrazuje obrázek níže, úvodní koncepty bývají často velmi divoké. Od různých účesů, postoje či vůbec ztvárnění zbraně. Některé výtvory jsou jasně inspirované již předešlými, např. Doomfist uprostřed nebo ztvárnění vpravo připomíná jeden z konceptů Sombry z minulého roku. Hrdinové nevznikají lineárně za sebou a Blizzard jich má vždy ve vývoji hned několik. Není neobvyklé, že si mezi sebou přehazují nejen schopnosti, ale také visuální podobu. Arnold Tsang se přiznal, že už se nějakou dobu snaží prosadit do hry házející dýky, jejichž určitou podobu můžeme vidět právě na konceptu na pravé straně. Dosud se mu pro tuto mechaniku nepodařilo získat dostatečnou podporu ostatních vývojářů.

Jakmile byl základní vzhled hotov, bylo nutné přidělit Moiře nějakou zbraň. Zatímco u konceptu vlevo panovala obava záměny se Zaryou, druhý vzhled působil až příliš nepřirozeně a nemusel by dobře zapadnout mezi ostatní hrdiny.

Konečný koncept se spokojil pouze s rukama a přístrojem, kterým proudí biotická energie. Ta mění své zbarvení z fialové na žlutou s ohledem na to, jaký druh léčivé či ničivé energie je právě používán.

Výtvarníci čelili nové výzvě, a to ztvárnění nikoli zbraní ale rukou, které bude mít hráč neustále na obrazovce. Obdobný úkol podstoupili už u Zenyatty, ale ladnost pohybu robota a lidské končetiny je i přes veškerou dokonalost strojní výroby lehce odlišná. Nabízí se však otázka, jakou bude mít Moira zlatou zbraň?

První skin vychází z dob, kdy Moira operovala ve městě Oasis. Z konceptu je patrné, že na něm pracoval stejný výtvarník jako u některých skinů pro Symmetru.

Skin Glam vychází z klasického Glam rocku, tedy hudebního stylu doprovázeného silnou extravagancí a barvami.

Blizzard World:

Nové mapě jsme věnovali samostatný článek, ale panel obsahoval i velmi zajímavý letáček samotného lunaparku.

Blizzard skiny:

Není překvapením, že s novou mapou přichází do hry i množství skinů. Novinkou je jejich zařazení do klasických lootboxů nikoli do eventových bedýnek. Zároveň se jedná o pouhou ochutnávku.

Na jaký skin se těšíte nejvíc?