Máme za sebou další týden kompetitivních lig. Jak se dařilo týmům v LEC a LCS, kdo si přilepšil a kdo se naopak trápí na posledním místě? 

LEC – Evropa

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 8-0
2. Vitality 6-2
- Schalke 04 6-2
4. Splyce 5-3
5. Origen 4-4
- Misfits 4-4
7. SK Gaming 3-5
8. exceL Esports 2-6
- Fnatic 2-6
10. Rogue 0-8

V Evropě i po čtvrtém týdnu kralují G2 Esports, kteří stále nenašli svého přemožitele a drží si skóre 8-0. Hned za nimi najdeme Vitality a Schalke. Ačkoliv Schalke papírově před začátkem sezóny nevypadali nikterak silně, příchod trenéra Dylena Falca z Fnatic přináší úspěch a parta kolem německého midlanera se zkušenostmi z turecké TCL Abbedaggeho překvapuje nejednoho fanouška. 

Na druhé straně tabulky najdeme další překvapení, tentokráte v opačném významu slova. Fnatic stále nenašli svůj ideální playstyle a po páteční výhře nad exceL Esports podlehli G2 Esports za rekordně krátký čas. Dalo by se říci: ”Král je mrtev, ať žije král!”. Ve prospěch Fnatic by v následujících týdnech mohla hrát změna mety, kterou přinesl patch 9.3, ovšem budoucnost je stále ve hvězdách. 

Čeští zástupci v LEC si stále drží dobrou formu a ukazují, že bychom se letos s trochou štěstí mohli dočkat českého hráče na Worlds. Jak Splyce s Humanoidem, tak Origen s Patrikem, mají za sebou 2-0 týden a se svými tými si drží střed tabulky. 

LCS – Severní Amerika

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. Team Liquid 6-0
2. Cloud9 4-2
3. Counter Logic Gaming 3-3
- FlyQuest 3-3
- Echo Fox 3-3
- 100 Thieves 3-3
7. Clutch Gaming 2-4
- Optic Gaming 2-4
- Golden Guardians 2-4
- Team SoloMid 2-4

Ani v americké LCS není nouze o překvapení. Jedním z nich je Team SoloMid, jenž ve třetím herním týdnu podlehl Cloud9 i Golden Guardians a dělí se o sedmou příčku s dalšími čtyřmi týmy.

Stálicí na výši tabulky jsou hráči pod organizací Team Liquid se skóre 6-0. TL zatím dominují LCS podobným stylem jako G2 Esports v Evropě a bude zajímavé sledovat, jestli se vůbec nějakému týmu podaří najít jejich slabiny. 

Velké pozdvižení vyvolal takzvaný “creep blocking” v provedení botlane 100Thieves ve hře proti Clutch Gaming. Tato taktika byla donedávna na profesionální scéně zakázána, ovšem tentokráte žádný trest nepadl. Trenér 100Thieves pr0lly dle jeho slov tuto možnost konzultoval s vedením LCS ještě před zápasem a byla mu povolena, jiní trenéři o tom ale informováni nebyli. Jak tato situace vypadala dokládáme ve videu pod textem.