Po týdenní pauze způsobené turnajem Rift Rivals mezi zástupci LCS a LEC se americká League Championship Series vrátila s pátým týdnem. 

Výsledky a rozpis zápasů nejen americké soutěže naleznete v eSportovém přehledu.

O první místo se znovu dělí trojice týmů. K Liquid, kteří byly po čtvrtém týdnu na trůnu osamoceni, se po týdnu pátém přidaly Cloud9 a Counter Logic Gaming. Všechny tři týmy působí od začátku splitu vyrovnaně, takže se není čemu divit. Team Liquid ztratil ve velmi očekávaném duelu oproti Cloud9 svoji neporazitelnost, kterou si mohl hýčkat od druhého herního týdne. Counter Logic Gaming se povedlo porazit Clutch Gaming a hlavně TSM! Proti Bjergsenovi a spol totiž CLG vyhrály naposledy 17. dubna 2016!

Střed tabulky patří Optic Gaming a již zmíněným TSM. Ačkoliv byla parta kolem Crown po druhém týdnu na vrcholu LCS se skóre 4-0, od té doby se Optic Gamign postupně usazují ve středu tabulky, což by jim mělo pohodlně zajistit alespoň postup do play-off. TSM se již dlouho nedaří dostat zpátky na pořádnou vítěznou vlnu, což také dokázala již zmíněná prohra proti CLG a nikterak přesvědčivé výkony na Rift Rivals. Poslední postupové místo do play-off si zatím drží Golden Guardians, kteří za sebou mají další 1-1 týden s výhrou nad Echo Fox a prohrou proti Optic Gaming.

Na spodu tabulky najdeme o osmé místo dělící se 100 Thieves a FlyQuest a poslední Echo Fox. Je nutno říct, že ačkoliv se soupisky těchto týmů známými jmény jen hemží, jejich výsledky i výkony jsou velmi podprůměrné a osobně nečekám, že by se alespoň jeden tým z této trojice dokázal zvednout a alespoň zabojoval o místo v play-off. 

Pořadí Tým Score
1. Cloud9 7-3
- Counter Logic Gaming 7-3
- Team Liquid 7-3
4. Optic Gaming 6-4
- Team SoloMid 6-4
6. Golden Guardians 5-5
7. Clutch Gaming 4-6
8. 100Thieves 3-7
- FlyQuest 3-7
10. Echo Fox 2-8