LCS po má za sebou po vynucené přestávce kvůli šířícímu se koronovaru již osmý týden základní části, který se odehrál online, jak jsme vás již dříve informovali v tomto článku. Ačkoliv podmínky nebyly ideální, všechny hry se odehrály bez větších problémů. Pojďme se podívat jaká je situace v severoamerické lize před posledním kolem.

Výsledky nejen uplynulého hracího týdne naleznete v eSportovém přehledu – v pravé části webových stránek.


Team Liquid stále doufá v play-off

Ačkoliv je Team Liquid čtyřnásobným vítězem LCS a v minulém roce se tento americký celek dostal dokonce do finále Mid Season Invitational, v letošním ročníku tým výrazně pokulhává. Ať to byl zpožděný příchod Broxaha kvůli problémům s vizi, ať to byla slabá forma Doublelifta a jeho následné nahrazení marksmanem z academy týmu Tacticalem, tým se nyní nachází na sedmé pozici se skóre 7-9. 

Ztráta na Immortals a 100Thieves je pouze jedna výhra a v příštím týdnu všechny týmy odehrají ještě dva zápasy, je ale nutné si přiznat, že šance Liquid jsou pouze teoretické. Jensen a spol se totiž utkají s Cloud9, kteří naprosto válcují celou Ameriku se skóre 15-1 a FlyQuest. 

Evil Geniuses mají před vyřazovací částí skvělou formu

To naopak Evil Genisues, od kterých se před začátkem sezóny čekalo rozhodně méně, nabírají před začátkem play-off formu a nezastavila je ani změna prostředí, tedy hraní z domovů. Tato již od pohledu skvělá partička s italským midlanerem Jiizukem v čele za poslední tři týdny vyhrála pět zápasů ze šesti a najdeme je společně s TSM a FlyQuest na druhém místě. 

Tyto tři týmy se budou v následujícím týdnu udržet přinejmenším svou pozici v top čtyrce, jenž celkům zaručí lepší postavení v play-off. O novém systému vyřazovací části se dozvíte více v tomto článku.


Tabulka aktuálního pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 15-1
2. FlyQuest 9-7
  Team SoloMid 9-7
- Evil Geniuses 9-7
5. Immortals 8-8
- 100Thieves 8-8
7. Team Liquid 7-9
8.

Golden Guardians

6-10
- Dignitas 6-10
10. Counter Logic Gaming 3-11