Stejně jako před měsícem se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni vyhrávali hry v solo a flex queue v posledních dnech. Pokud si do rankedu vyberete jednoho z těchto deseti šampionů, statisticky budete mít větší šanci na vítězství než s jinými šampiony. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní rankedů – od Ironu až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, kolik procent ze všech her v posledních dnech šampion vyhrál – winrate, v kolika procentech her působil – popularita a také v kolika procentech her byl zabanovaný – banrate.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Amumu 8,3% 54,9% 1,9%
Sona 8,5% 53,9% 1,5%
Yorick 3,6% 53,6% 3,8%
Taric 3,1% 53,5% 0,8%
Jinx 20,3% 53,4% 4,4%
Rammus 6,2% 53,2% 7,5%
Malzahar 5,1% 53,2% 5,8%
Nami 10,3% 52,8% 1,6%
Ahri 11,2% 52,8% 6,9%
Kog'Maw 2,1% 52,7% 0,3%

 

Dnešní tabulka si prošla řadou změn. Dostali se sem Amumu, Kog’Maw, Malzahar a Rammus, kteří tak nahradili Vi, Kayle, Jarvana IV a Zileana.

Ačkoliv o své prvenství přišel Yorick, který vévodil topu řadu měsícu, i tak se nadále drží v tabulce, kde je jediným topařem. Výrazně mu tedy dopomohly změny, které se objevily v patchi 9.2.

Sona i Nami se řadí mezi safe supporty, kteří svého marksmana na lince podrží a v případě potyčky jej podpoří v jeho umu. Obě mají heal, tudíž si jejich marksman nemusí brát runu Fleet Footwork, bez níž bývá lane phase obtížnější. V kombinaci se Sonou se v momentální metě hraje Taric. Jejich sustain na lince je díky healům velmi vysoký. Navíc disponují stuny, což je pro nepřátelskou bot linku smrtící.

Z midařů, kteří dosahují vysokého winratu, se do top 10 dostali Ahri a Malzahar. Ahri se momentálně hraje dvojím stylem. První je klasický AP build s burst damage. Druhý je utility, který jí pomáhá velmi jednoduše zpomalovat nepřátele. V tomhle případě si bere runu Glacial Augment a staví Hextech GLP-800 a Twin Shadows.

Amumu i Rammus se řadí mezi tank junglery. Amumu má obrovskou výhodu v jeho ultimátce, díky níž dokáže snadno zastunovat celý nepřátelský tým a tím týmu pomoci  vyhrát team fighty. Rammus má zase nejrychlejší ganky a pomocí tauntu nedá nepřátelskému marksmanovi šanci na přežití.

A na závěr tu máme marksmany. V této chvíli se významně daří Jinx, která vyniká svým herním stylem, jenž jí umožňuje pokovat z velmi velké vzdálenosti díky jejímu Qčku. Dokonce má i velmi vysoký pickrate, což svědčí o její úspěšnosti. Kog’Maw je velmi užitečný proti tankům, které zvládne rozstřílet během několika málo vteřin.

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte největší winrate a jak často ho potkáváte!