Stejně jako před měsícem se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni vyhrávali hry v solo a flex queue v posledních dnech. Pokud si do rankedu vyberete jednoho z těchto deseti šampionů, statisticky budete mít větší šanci na vítězství než s jinými šampiony. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní rankedů - od Bronze až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, kolik procent ze všech her v posledních dnech šampion vyhrál - winrate, v kolika procentech her působil – popularita a také v kolika procentech her byl zabanovaný – banrate.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Diana 6,7% 54,4% 4,6%
Yorick 2,3% 54,3% 1,5%
Malzahar 4,6% 53,8% 7,3%
Volibear 4,3% 53,6% 1,0%
Vi 6,1% 53,4% 2,2%
Jinx 16,3% 53,2% 3,8%
Mordekaiser 17,1% 53,1% 56,1%
Amumu 5,7% 53,0% 2,0%
Nami 7,1% 52,7% 0,8%
Lux 28,1% 52,7% 22,1%

Oproti minulému měsíci zmizela z tabulky Sona. Její winrate se sice propadl jen o 3 %, ale to stačí k posunu na 25. pozici. Překvapila Diana. Drobné bugfixy a malý buff vynesl tuto šampionku na vrchol našeho žebříčku. Dobře jsou na tom i topaři silní ve splitpushi a 1v1. Mordekaiser a Yorick představují jasný důkaz.

Junglery zastupuje Vi a Amumu. Oba mají prakticky shodnout popularitu a dokazují, že jungleři se CC jsou v metě. Zajímavým úkazem je Volibear. Jeho popularita patří k nejmenším a postava zimního medvěda se příští rok dočká reworku. Možná právě díky tomu ho maini začali více hrát a dostavuje se vyšší winrate.

Krom Diany zde máme ještě dva midaře. Malzahar je známý pro lehkou kontrolu oponenta na lince. Lux zase vidíme často krom midu i v roli supporta. Její popularita je zdaleka nejvyšší z uvedených postav. Do topky se nám vešla ještě Nami, která má z tabulky nejmenší banrate. Evidentně pro hráče není hrozbou, přesto je její winrate dost vysoký.

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte největší winrate a jak často ho potkáváte!