Nejnovější patch 12.18 je s námi už přes dva týdny. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.18
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Worlds patch přináší jen menší balanční změny, které se na topu promítly v pořadí nejúspěšnějších šampionů. První zůstává Singed, ačkoliv jeho winrate spadlo o jeden procentní bod. Druhý Shen si drží většinu statistik. Místo Maokaie zde vidíme Sejuani, která v této sezóně raději voli toplane místo jungle.


Jungle

Už minulý patch se Master Yi pohyboval vysoko a jeho winrate i pickrate nadále roste. Aktuálně jde podle statistik o nejlepšího junglera s více jak 2% pickratem. Druhá Rek’Sai ovšem moc neztrácí. Fiddlesticks klesl na třetí pozici. Všichni zmínění jungleři mají relativně vysoký banrate.


Midlane

Z minulého přehledu nám v grafice zůstala jen velmi oblíbená Vex. Více se daří mágům Cassiopeie a Galiovi. Opět ovšem platí, že na této lince se hraje velké množství postav a vyšší winrate má několik méně oblíbených šampionů.


Botlane

Sláva Nilah na botu neměla dlouhého trvání a na jejím místě aktuálně nalezneme Jhina. Šampion se čtyřmi náboji aktuálně dosahuje podobného winratu jako první Miss Fortune, avšak se značně menším banratem. Hráči si tedy nejspíše jeho sílu plně neuvědomují.


Support

Na pozici supporta dominuje už pár patchů Janna. Taricovi se také vedlo v uplynulých týdnech dobře. Větším překvapením je tak Rell, téměř zapomenutá šampionka se dere jako na koni do čela statistik s 51,95% winratem.