Po dvou týdnech zde máme další přehled nejúspěšnějších postav do SoloQ. Přinesla nová aktualizace změny v metě, jací šampioni se pyšní největším winratem a koho raději banovat? To si probereme v následujících řádcích.

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.15
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Oproti minulému patch se více daří na topu Shenovi, který si polepšil v obou klíčových ukazatelích – winratu i pickratu. Olaf na solo lince vypadá dost silně, avšak na Singeda rozhodně nemá. Mezi hranými topaři s vysokým winratem najdeme Daria a Aatroxe.


Jungle

Rek’Sai dominovala již v našem minulém přehledu a nic se od té doby nezměnilo. Také Fiddlesticks si udržel třetí místo jen s drobným poklesem pickratu. Volibeara ovšem vystřídal Nunu, který místo divů vyniká kontrolou jungle objectivů.


Midlane

Diverzitu na midu dokazují obecně vyrovnané pickraty řady postav. Cassiopeia i Swain mají pod 3 %, o to více vystupuje Vex se 7% pickratem. Populární je také Zed nebo Vladimir. Všichni mají nad 51% winrate.


Botlane

Pickrate i winrate Seraphine se postupně snižuje, což je dobrá zpráva pro všechny hráče tradičních marksmanů. Na lince aktuálně dominují Sivir a Twitch. Silný pick v profesionálních zápasech v podobě Zeri se nesetkává v SoloQ s úspěchem. Šampionka má jen 46,89% winrate v platinum+.


Support

Složení nejúspěšnějších supportů se také změnilo jen minimálně. Taric a Janna zůstávají, místo Vel’Koze ovšem v grafice nalezneme Amuma. Na dalších místech už je směs enchanter supportů, tanků a mágů. Výběr je tak celkem široký.