Po dvou týdnech zde máme další přehled nejúspěšnějších postav do SoloQ. Přinesla nová aktualizace změny v metě, jací šampioni se pyšní největším winratem a koho raději banovat? To si probereme v následujících řádcích.

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.14
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Toplane stále dominují tanci doplnění o pár bruiserů. Z minulého patche v našem výběru zůstal jenom Shen. Zajímavým pickem na linku je aktuálně Sejuani, kterou jsme dříve mohli vidět spíše v jungli. Dobře si vede také Kled, Olaf nebo Aatrox.


Jungle

V jungli se na vrcholu potravního řetězce drží Rek’Sai. Vystrašit junglery může také Fiddlesticks. Volibear je dlouhodobě silnou volbou mezi linky. Zmínit si zaslouží i duo Nunu & Willump nebo Elise.


Midlane

Midlane patří k linkám, kde se setkáme s nejširším spektrem postav. Qiyana je vzhledem k pickratu šampionkou, kterou jste s největší pravděpodobností potkali nejčastěji z vybrané trojice. Anivia se drží na vrcholu již dlouho a rework Swainovi ultimátky šampionovi velmi pomohl.


Botlane

Nestává se příliš často, aby marksmany v našem žebříčku nahradil mág nebo support. Většinou jsou tyto postavy silné, ale nedosahují požadovaného pickratu. Seraphine se přes tuto mez dostala a náležitě jí patří druhé místo, i přes nerfy enchanter předmětů. Na Sivir ovšem nemá, 20% pickrate a nejvyšší winrate ji řadí na pozici nejsilnějšího adc. Draven může jen závidět.


Support

Po patchi stále enchanter supporti převažují svojí silou nad zbytkem. Tarica a Jannu ovšem celkem dohnal Vel’Koz, který na lince obstarává poke. V teamfightech pak jde o AP carry, které rozdává dostatek poškození, aby zbytek týmu mohl bez obav být jen z AD postav.